Serial "Klan" jest emitowany na antenie TVP1 już od 15 lat. Polska publiczność zdążyła przyzwyczaić się do jego bohaterów i zżyć z ich losami, dlatego tak dużym szokiem była informacja o rzekomym zakończeniu produkcji, podana kilka dni temu przez Fakt.

Reklama

Dziś, na łamach Super Expressu możemy jednak przeczytać, że producent serialu, Paweł Karpiński, zaprzeczył tym doniesieniom:

Nie mamy takich obaw. Oglądalność serialu rośnie, pracujemy nad nowymi wątkami, wprowadzamy do akcji nowych bohaterów. Wszystko po to, by nie zawieść naszych fanów. Prowadzimy również zaawansowane rozmowy w sprawie sezonu jesiennego z Biurem Reklamy TVP S.A. - mówi cytowany przez Super Express Karpiński

Tymczasem Telewizja Polska nie potwierdza tego optymizmu. Jak donosi serwis Aleseriale.pl, Joanna Stempień-Rogalińska, rzeczniczka prasowa TVP, pytana o zamiar zakończenia emisji "Klanu", stwierdziła tajemniczo: - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie. Musimy być przygotowani, że emisja serialu kiedyś się skończy, ale jest jeszcze za wcześnie, by o tym rozmawiać.

Jaki więc los czeka jedną z najstarszych polskich telenowel? Najwyraźniej widzowie, oczekujący odpowiedzi na to pytanie, muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.