Anna Seniuk jako nadgorliwa teściowa, Jan Englert w roli pierwszoligowego złodzieja, Adam Ferency gra znudzonego komisarza, a Grażyna Szapołowska bezwzględną panią domu – to bynajmniej nie obsada nowego spektaklu Teatru TV, tylko gwiazdy dużego formatu, które mają być siłą napędową startujących właśnie seriali.
Reklama

Rodzinka w krzywym zwierciadle

TVN stawia na sprawdzony format. "Wszyscy kochają Romana", czyli zabawna opowieść o perypetiach pozornie nudnej rodziny, to wersja kasowego amerykańskiego serialu "Everybody Loves Raymond". Główny bohater Ray Barone i jego bliscy zdobyli m.in. 13 statuetek Emmy. Jak serial sprawdzi się w polskich realiach? Oto dziennikarz sportowy Roman (Bartek Kasprzykowski), jego pracująca przy trojgu dzieciach żona Dorota (Aneta Teodorczuk-Perchuć) mieszkają w domu na przedmieściach. A ich najbliższymi sąsiadami są rodzice Romana – nadopiekuńcza Maryla (Anna Seniuk) i introwertyczny Zygmunt (Joachim Lamża) – oraz jego brat, rozwodnik Robert (Jacek "Tede" Graniecki). Taki zestaw indywidualności musi przynieść wybuch, i to niejeden.
Wszyscy kochają Romana (TVN, od 2 września, godz. 20.00)

Złapać "Łapę"

Za "Układ warszawski" są odpowiedzialni Kasia Adamik ("Boisko bezdomnych") i Łukasz Jaworski ("39 i pół"). Każdy odcinek to odrębna zagadka kryminalna i kolejna odsłona historii rodzinnej młodego policjanta Marka Opornego (Lesław Żurek) i najsłynniejszego złodzieja w Polsce Antoniego Rylskiego, pseudonim "Łapa" (Jan Englert), który po dwóch latach wychodzi z więzienia (skazany za kradzież brylantów). Odkąd obaj panowie dowiadują się, że są spokrewnieni, zaczynają ze sobą współpracować. A brylanty, które zabiera "Łapie" Marek, stają się elementem rozgrywki między nimi. W serialu zobaczymy też Adama Ferencego, Olgę Bołądź, Grażynę Szapołowską i Katarzynę Herman.
Układ warszawski (TVN, od 4 września, godz. 22.00)

Seks, prochy i rock’n’roll...

...oraz skandale, zdrady, romanse w Hiszpanii, Rimini, na Majorce, Teneryfie – czyli wszędzie tam, gdzie bohaterowie dokumentalnej telenoweli "Pamiętniki z wakacji" spędzają urlop. A jak wiadomo, wtedy wszystko może się zdarzyć! Przekonamy się zatem, czy 18-letnia Magda straci dziewictwo z nowo poznanym Sebastianem, czy Piotr przez swoją manię kontrolowania wszystkiego i wszystkich straci rodzinę i któremu z trzech przyjaciół uda się poderwać Anię – najładniejszą dziewczynę na kempingu w Hiszpanii. Zapowiada się ekstremalnie.
Pamiętniki z wakacji (Polsat, od 2 października, godz. 18.00)

Puszka Pandory

Oto historia rodem z wenezuelskiej telenoweli. Nagle w bardzo majętnej rodzinie państwa Podhoreckich (Jerzy Zelnik i Grażyna Szapołowska) oprócz pieniędzy i wpływów zaczynają się liczyć emocje. A to za sprawą pewnej młodej kobiety (Anna Cieślak), która trafia do imperium zarządzanego przez... jej ojca. O czym nie wie żadne z nich. Odnaleziona po latach córka plus zakazana miłość, bunt, zazdrość i rozpacz, czyli czas otworzyć puszkę Pandory. Grają także: Katarzyna Figura, Małgorzata Pieczyńska i Jan Wieczorkowski.
Rezydencja (TVP 1, od 7 września, godz. 21.35)

Podwójne uderzenie Wilków

Marcin Wilk (Wojciech Mecwaldowski) i Agata Rusek (Magdalena Łaska), to najpopularniejsza medialna para w kraju. Wspólnie prowadzą program informacyjny w stacji PL24, a publiczność uważa ich za wzorowe małżeństwo. Wszystko się komplikuje, kiedy Marcin ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę. Właściciel stacji zatrudnia na jego miejsce bezrobotnego aktora Piotra Wilczyńskiego (Wojciech Mecwaldowski), łudząco podobnego do Marcina Wilka. Serial jest polską wersją argentyńskiego formatu "Los exitosos Pells".
Wiadomości z drugiej ręki (TVP 2, od 5 września, godz. 18.50)