"Rezydencja" opowiada o ludziach z wyższych sfer. W grę wchodzą duże pieniądze, walka o wpływy. W świecie bogatego rodu Podhoreckich pojawia się nagle młoda dziewczyna Basia. Ta sympatyczna i skromna dziennikarka dzielnicowej gazety, okazuje się być córką nestora rodu Jana Podhoreckiego...

Reklama

Odnaleziona po latach córka, oddanie rodzinie, zakazana miłość, bunt, rozpacz, wielkie nadzieje, miłość, nienawiść, zdrada – to wszystko kryje się w sercach, bohaterów "Rezydencji", których życie upływa w luksusie...

"W tym serialu każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu przedstawione wartości i granice, których należy bronić. Nie jest to wielkie show. Wszyscy jesteśmy ciekawi tego, co będzie działo się dalej" – mówi Anna Cieślak, która gra jedną z głównych ról w serialu.

Obok Cieślak w "Rezydencji" zobaczymy m.in. Grażynę Szapołowską, Jerzego Zelnika, Jana Wieczorkowskiego, Sambora Czarnotę, Katarzynę Figurę i Małgorzatę Pieczyńską.

"Grają tu świetni aktorzy. Wszyscy sobie pomagamy. Na razie mamy napisanych 40 odcinków. Będziemy tak pracować, aby nie znudzić się widzom. Cała historia będzie ewoluowała w różne strony" – zdradza Grażyna Szapołowska.

Serial od wielu miesięcy zapowiadany jest, jako polski odpowiednik kultowej "Dynastii". Natomiast twórcy nie są tego zdania. "Ten serial nie ma nic wspólnego z >>Dynastią<<. To jest polska rodzima produkcja. Owszem, historia także opowiada o ludziach żyjących w bardzo bogatej rodzinie, ale uważam, że nie powinno się tego porównywać" – powiedział Jan Wieczorkowski.

"Rezydencja" przygotowywana jest na ponad sto odcinków. Emisja rozpocznie się 7 września. Serial emitowany będzie w telewizyjnej Jedynce od wtorku do czwartku o godzinie 21.35.