"Układ warszawski" pojawił się na antenie TVN po raz pierwszy w niedzielę, 4 września. Emitowany jest co tydzień, tuż po kulisach "Tańca z Gwiazdami". Mimo dużej promocji i gwiazdorskiej obsady (m.in.: Jan Englert, Lesław Żurek Olga Bołądź) serial zanotował niską oglądalność. Dane Nielsen Audience Measurement pokazują, że średnia widownia siedmiu z ośmiu dotąd pokazanych odcinków, wyniosła 1,4 mln widzów, co nie spełnia oczekiwań stacji. Mimo to TVN wyemituje wszystkie 13 odcinków.

Reklama

W jesiennej ramówce TVN – oprócz "Układu warszawskiego" – pojawił się także sitcom "Wszyscy kochają Romana", który już po czterech odcinkach został zdjęty z anteny. Powód? Bardzo niska oglądalność. Szefowie stacji zapowiadają jednak, że serial powróci na ekrany telewizorów w styczniu 2012 roku, ale w innym paśmie antenowym.

W ostatnim czasie nie tylko telewizja TVN zaliczyła serialowe niepowodzenia. Podobne problemy ma Polsat, gdzie serial "Linia życia" nie przyniósł oczekiwanych wpływów z reklam oraz Telewizja Polska, której seriale "Wiadomości z drugiej ręki" (TVP2) i "Rezydencja" (TVP1) również nie cieszą się dużym zainteresowaniem widzów.

Mimo słabych wyników nowości jesiennej ramówki, producenci przygotowują już nowości. TVN realizuje właśnie trzy nowe produkcje. Na wiosnę w tej stacji pojawią się seriale: "Julia", w którym zagra m.in. Marta Żmuda-Trzebiatowska, "Prawo Agaty" z udziałem m.in. Agnieszki Dygant oraz serial pod roboczym tytułem "Szpital Alicji" z główną rolą Magdaleny Różczki.

Telewizja Polska także nie pozostaje w tyle i kręci już serial "Komisarz Alex" z główną rolą Kuby Wesołowskiego oraz kompletuje obsadę do serialu "Ja to mam szczęście", gdzie zagrać mają m.in. Jacek Braciak i Kinga Preis.

Reklama