- Jest na pewno bezbronna, nie ma stelaża, który Pati na przestrzeni pięciu lat pozbawienia wolności w sobie i na sobie utworzyła. Jest przy tym bardzo krucha - mówi Aleksandra Adamska o postaci, którą gra w serialu "Pati" a którą widzowie znają już ze "Skazanej".

Reklama

Produkcję składającą się z 6. odcinków będzie można oglądać już od 28 kwietnia na Player.pl.

Widzowie będą śledzić losy Patrycji Cichy przed wydarzeniami pokazanymi w "Skazanej". Główna bohaterka zanim została pozbawiona wolności, nie miała najłatwiejszej sytuacji życiowej, głównie za sprawą kompletnie niepoukładanej i nieodpowiedzialnej matki - Julity. To na Pati spada obowiązek zajmowania się młodszym rodzeństwem - Natalką i Natankiem oraz matką uwikłaną w przestępczy światek i narkotyki. Pomimo przeciwności, nie rezygnuje jednak z walki o marzenia.

W obsadzie pojawią się też m.in. Konrad Eleryk (Krystian), Agnieszkaa Przepiórska (Julita, matka Pati), Natalia Wolska (Natalka, siostra Pati), Fryderyk Surowiec (Natanek, brat Pati), Ewa Gawryluk (Maria Sobotko), Marek Richter (Tomasz Sobotko), Magdalena Walach (Agata Rulewska), Tomasz Drabek (Marek Rulewski), Filip Gołąb („Sony”), Grażyna Bułka (Wiesia), Ina Sobala (Majka), Ewa Telega (Mistrzyni) i Tomasz Schimscheiner (Wiktor Walicki).

Aktorka zdradza, że sposób mówienia Pati, czyli charakterystyczne seplenienie powstał podczas wieczoru panieńskiego. Jak pracowała nad swoją rolą? Czy jej zdaniem Pati to już postać kultowa? Obejrzyjcie nasze WIDEO.