Ośmioodcinkowy serial wyreżyserują bardzo poważana na Zachodzie, nominowana do Oscara i współpracująca już z Netflixem przy realizacji „House of Cards” Agnieszka Holland oraz jej córka Kasia Adamik.

Reklama

W obsadzie poza Olszańską i Musiałem mają się znaleźć także Zofia Wichłacz, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny.

Serial ma być thrillerem szpiegowskim osadzonym w alternatywnej rzeczywistości, w której Zimna Wojna nigdy się nie skończyła. Akcja ma się rozgrywać w roku 2002, dwie dekady po ataku terrorystycznym, który zapobiegł rozpadowi Związku Radzieckiego.

Bohaterami mają być idealistyczny student prawa i skompromitowany oficer śledczy, którzy wspólnie odkrywają intrygę pozwalający wciąż trzymać Polskę za żelazną kurtyną. Ujawnienie spisku może doprowadzić do rewolucji, dlatego reżim nie cofnie się przed niczym, aby zachować go w sekrecie.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza jest Joshua Long. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall („Poszukowacze zaginionej Arki”, „Jurrasic World”) i Robert Zotnowski („House of Cards”) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, polski producent Andrzej Besztak (House Media), a także Joshua Long, Maciej Musiał i sama Agnieszka Holland.

Zdjęcia do serialu odbędą się w różnych regionach Polski.