W grudniu Ted Sarandos, dyrektor ds. treści w Netfliksie, ogłosił na konferencji prasowej, że 6. sezon serialu będzie definitywnie ostatnim. Scenarzyści dotąd pracowali nad nowym scenariuszem, uwzględniającym pozbycie się z fabuły Franka Underwooda (Spacey) i przejęcie pałeczki przez Claire Underwood, graną przez Robin Wright.

Reklama

Sarandos zapowiedział także, że ostatni sezon „House of Cards” będzie liczył nie 13 odcinków, jak dotychczasowe serie, lecz osiem.

Przypominamy, że prace na planie serialu zostały wstrzymane do odwołania po tym, gdy telewizja CNN poinformowała, że Kevin Spacey dopuszczał się molestowania również na planie serialu. Cytowani przez CNN anonimowi pracownicy zarzucali aktorowi tworzenie toksycznego środowiska pracy oraz molestowanie seksualne młodszych mężczyzn, m.in. łapanie ich za intymne części ciała.

Asystent kierownika produkcji wyznał na początku listopada, że był obmacywany przez aktora w samochodzie i przyczepie postawionej na planie. Wyjawił także, że jego doświadczenie bynajmniej nie było incydentalnym.

Produkująca serial na zlecenie Netflixa firma MRC uruchomiła anonimową linię, gdzie byli i obecni pracownicy „House of Cards” mogli i wciąż mogą zgłaszać swoje zażalenia w związku z mobbingiem i molestowaniem przez Spaceya.

Poza Wright, Lane i Kinnearem w „House of Cards 6” wystąpią także Michael Kelly, Jayne Atkinson, Patricia Clarkson, Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott i Boris McGiver.