Dzięki wsparciu Wielebnego Andersona – kapłana, który również zmaga się z niejednym własnym demonem – Kyle rozpoczyna podróż w poszukiwaniu odpowiedzi i normalnego życia, które utracił. To, co odkryje, może zmienić losy jego samego i całego świata, i to na zawsze.

Reklama

Patrick Fugit ("Zaginiona dziewczyna") wcieli się w postać Barnesa – człowieka poszukującego odpowiedzi i odkupienia, izolującego się od ludzi, których kocha, z obawy, że stanie się dla nich źródłem jeszcze większego cierpienia. Philip Glenister ("Życie na Marsie") zagra Wielebnego Andersona, ewangelickiego pastora z Zachodniej Virginii, który uważa się za bożego wojownika w świętej wojnie przeciwko siłom zła na Ziemi. To nieuleczalny pijak i hazardzista, który nie wierzy, by Bóg pragnął pocieszać maluczkich. Gabriel Bateman ("Stalker") wystąpi jako Joshua Austin, mieszkający na drugim końcu miasta ośmiolatek. Ku rozpaczy rodziny on również wpadł w macki zła, ale jego opętanie zupełnie nie przypomina demonicznych zmagań Kyle’a.

"Outcast" jest produkowany przez FOX International Studios dla CINEMAX w USA oraz dla FOX International Channels poza terytorium USA. Producentami wykonawczymi serialu są twórca Robert Kirkman ("The Walking Dead"); Chris Black ("Mad Men"); David Alpert z Circle of Confusion; Sharon Tal Yguado z FOX International Channels; oraz Sue Naegle.

Oto pierwszy zwiastun produkcji, która trafi na ekrany w 2016 roku.