"Przekraczając granice" to produkcja opowiadająca o pracy elitarnej jednostki policji, ścigającej przestępstwa na terenie całej Europy. Zadaniem europejskiego odpowiednika FBI jest doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości najgroźniejszych międzynarodowych kryminalistów. Sześć miesięcy po wydarzeniach z finału drugiego sezonu serialu, Michel Dorn (Donald Sutherland) reaktywuje komórkę ICC po zaginięciu jednego ze swoich prokuratorów.

Reklama

W 3. sezonie zespół poprowadzi, i tym samym zastąpi postać graną przez Williama Fichtnera, ekspert od porwań Marco Constante (w tej roli znany z "Ostrego dyżuru" Goran Visnjic). Dołączy do niego również wybitna detektyw o szwedzko-amerykańskich korzeniach, Carine Strand (znana z serialu "Lost - zagubieni" Elizabeth Mitchell), a także brytyjski policjant Luke Wilkinson (Stuart Martin).

Obok stałej obsady serialu pojawi się gościnnie czterech polskich aktorów. W 10. odcinku nowego sezonu produkcji zobaczymy Jakuba Gierszała w roli Jovana Petrica – młodego mężczyzny do towarzystwa, uwikłanego w śmierć jednego ze swoich klientów. W kolejnym epizodzie serialu członkowie ICC przeniosą się do Polski, aby zbadać sprawę wybuchu bomby w szatni klubu piłkarskiego. W 11. odcinku "Przekraczając granice" wystąpią: Adam Fidusiewicz jako młody neonazista Artur Słomski; Krzysztof Janczar jako były trener piłkarski oraz Bartłomiej Kasprzykowski wcielający się w rolę fanatycznego kibica swojej drużyny.

Zdjęcia do 3. sezonu serialu powstały w czeskiej Pradze oraz Chorwacji. Premiera nowych odcinków "Przekraczając granice" już we wrześniu w AXN. Oto zwiastun 3. sezonu