Matthew Perry miał 54-lata. Jeszcze nie podano oficjalnej przyczyny śmierci aktora. Media spekulują, co mogło się stać, jak do tej pory jednak policja wykluczyła udział osób trzecich.

Reklama

Matthew Perry przez lata zmagał się z nałogami

Perry przez długie lata zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, leków i alkoholu. Wielokrotne otarł się o śmierć z powodu przedawkowania. Przeszedł kilkanaście terapii odwykowych i od trzech lat był "czysty".

Bohater kultowego serialu "Przyjaciele" nie żyje

Świat zapamiętał Matthew Perry'ego przede wszystkim jako bohatera kultowego serialu "Przyjaciele", gdzie grał m.in. z Jennifer Aniston, Lisą Kudrow, Courtney Cox czy Davidem Schwimmerem. Seria nadawana była przez amerykańską stację telewizyjną NBC w latach 1994–2004. Perry zagrał też m.in. w dwóch częściach komedii "Jak ugryźć 10 milionów".

Ból po odejściu Matthew Perry'ego

Jesteśmy załamani tragiczną stratą naszego ukochanego syna i brata. Matthew wniósł do świata mnóstwo radości, zarówno jako aktor, jak i przyjaciel. Wszyscy wiele dla niego znaczyliście. Doceniamy ten ogromny wylew miłości - takie oświadczenie za pośrednictwem "People" wydali bliscy zmarłego.

Reklama

Jesteśmy ogromnie zasmuceni przedwczesnym odejściem Matthew Perry'ego. Dał tak wiele radości setkom milionów ludzi na całym świecie dzięki swojemu niesamowitemu wyczuciu komedii i ironicznemu dowcipowi. Jego dziedzictwo będzie żyło przez kolejne pokolenia – napisano na oficjalnym profilu NBS na Instagramie.

Pożegnalny wpis w mediach społecznościowych zamieściła Maggie Wheller, która grała Janice – dziewczynę Chandlera w „Przyjaciołach".

Jaka strata. Świat będzie za tobą tęsknił, Matthew Perry. Radość, którą przyniosłeś tak wielu ludziom w swoim zbyt krótki życiu będzie trwać. Czuję się wyróżniona, że mogłam z tobą dzielić wiele bardzo twórczych chwil – napisała Maggie Wheller.

Mój stary przyjaciel. Wszyscy kochaliśmy Matthew Perry'ego, a ja szczególnie. Każdego dnia. Kochałam go bezwarunkowo. A on mnie. Jestem załamana. Mam złamane serce. Słodkich snów, Matty. Słodkich snów – napisała Selma Blair.

Shannen Doherty: dorastaliśmy razem z Matthew

Znana z serialu "Beverly Hills 90210" Shannen Doherty wspomniała we wzruszającym wpisie dawne chwile, które spędziła z Perrym: Dorastaliśmy razem z grupą przyjaciół, ciągle się śmiejąc. (...) Pamiętam, jak graliśmy w wyzwania, a Matt musiał opowiadać śmieszne rzeczy dziewczynom. Po prostu zawsze dobrze się bawiliśmy i wspieraliśmy się nawzajem (...) Nasza przyjaźń trwała długo. Naprawdę całe życie. Wiem, że wielu cierpi, zwłaszcza nasz mały gang. Będzie go nam brakowało. Mogłabym być bardziej poetycka i napisać coś lepszego, ale w tej chwili zwyciężył szok i smutek - napisała na Instagramie.