Na swoim Instagramie Tomasz Kammel cieszy się, że wielu sprawców agresywnego ataku na uczestników Marszu Równości udało się złapać. Prezenter widzi w tym również zasługę swojej stacji:

Reklama

Wiadomosci w TVP w której pracuję przekazały apel policji, aby pomóc w ujęciu sprawców napadów na ludzi w Białymstoku podczas Marszu Wolności. Wiele osób wzięło się do roboty i niektórych juz policja znalazła👍. Pojawia się jednak pytanie: czy policja będzie ścigać tych, co choć zieją nienawiścią, nie dopuścili się tak podłych czynów jak choćby kopanie po twarzy 14-letniego dziecka w pięciu na jednego? Pewnie nie będzie.

Kammel zaapelował także do społeczeństwa:

Dlatego mam nowy apel. Niech policja ściga bandytów, bo wie jak, a my odróbmy lekcje. Na temat mniejszości i większości, homo i hetero, demokracji i wolności, nazizmu i rasizmu, a potem się spierajmy, ostro ale po ludzku się spierajmy. Gdyby „ork” w koszulce z nazwiskiem słynnego projektanta wiedział, ze Armani jest gejem, pewnie by jej nie założył. Ale jestem też przekonany, że w tym ich szpalerze znaleźliby się tacy, którzy (gdyby im sensownie bazując na faktach, wytłumaczono o co chodzi z homo i hetero seksualizmem), zamiast pójść bić dzieci i kobiety, poszliby po rozum do głowy.