Okazuje się, że powodem były pozwy o molestowanie złożone przeciwko gwiazdorom cyklu. Ćwierć wieku po zdjęciu serialu z anteny o przyczynie opowiedziała Alley Mills, czyli serialowa Norma Arnold, matka rodziny.

Reklama

- Kiedy kręciliśmy finał, nikt nie miał pojęcia, czy „Cudowne lata” zostaną wznowione - zdradziła aktorka w rozmowie z Yahoo. - Wszystko z powodu niedorzecznego pozwu o molestowanie przeciw Fredowi Savage’owi, który jest najmilszym, najsłodszym, najmniej agresywnym człowiekiem, jaki kiedykolwiek chodził po Ziemi.

Pozew w 1993 roku wniosła kostiumolożka Monique Long. Oskarżeni zostali 16-letni wówczas Fred Savage (Kevin Arnold) i 20-letni Jason Hervey (Wayne Arnold). Alley Mills przytoczyła tę sprawę po latach, bowiem uważa, że w obecnie panującej atmosferze w Hollywood mogą zdarzyć się podobne sytuacje, gdy niewinni ludzie ucierpią.

- To nie była prawda - zapewnia aktorka. - Wszystko zostało wyssane z palca.

„Cudowne lata” były emitowane w latach 1988-1993 i w sumie doczekały się 6 sezonów liczących 115 odcinków. Serial ukazywał życie typowej amerykańskiej rodziny z perspektywy dorastającego Kevina. W Polsce „Cudowne lata” najpierw wyświetlała TVP2, a następnie w Telewizja Puls, Polsat, Comedy Central Family i TVP Seriale.