Korwin Piotrowska: Od publicznych pieniędzy odcinani są ci, którzy ośmielają się mieć inne poglądy

| Aktualizacja:

"W Polsce zaangażowanie polityczne artysty może wpłynąć na jego powodzenie, bądź brak powodzenia w pracy. Potwierdza to historia z Krystyną Janą oraz blokada spektaklu Jerzego Stuhra dla Teatru Telewizji. Nikt nawet nie ukrywał, o co chodzi. Ewidentnie odcinani od publicznych pieniędzy są ci, którzy ośmielają się stawiać znak zapytania, wątpić, mieć inne poglądy. To jest bardzo niebezpieczne zjawisko" - powiedziała w rozmowie z dziennik.pl Karolina Korwin Piotrowska. Dziennikarka skomentowała list ministra kultury Piotra Glińskiego w sprawie niezakwalifikowania filmu "Historia Roja" do Festiwalu Filmowego w Gdyni.

wróć do artykułu
  • ~pol
    (2016-08-24 12:27)
    Pani Karolino, ludzie o których pani mówi ( Janda, Stuhr itd.)mieli do tej pory dostęp do publicznych pieniędzy właśnie dlatego, że mieli takie same poglądy jak miniona władza (PO) i ją bezkrytycznie popierali.
  • ~M
    (2016-08-24 12:17)
    Chyba jej mózg wyżarł KOD ,za nieboszczki milicji obywatelskiej w skrócie PO to jak było? Dostają tylko mniej ,natomiast kiedyś mieli miliony i stąd takie larum.
  • ~aaaaa
    (2016-08-24 12:09)
    Ojej.... Naprawdę? Artyści niepoprawni nie mają teraz dostępu? A wcześniej, to inni niepoprawni mieli? I pani Korwin jazgotała, że są blokowani i nie dostają dotacji? Za to Janda i Karolak czerpali garściami z państwowej kasy i mieli w ten sposób płacone za poparcie PO i Komorowskiego. Wtedy, było o.k?
  • ~ferenc
    (2016-08-24 13:26)
    Czy ona naprawdę jest tak głupia? Litości
  • ~Henry
    (2016-08-24 13:17)
    Tak, pani i pani podobni artyści chcecie głównie filmów szkalujących nasz naród, filmów, które są wygodne dla pewnych nacji na zachodzie i w USA. Te filmy mają zmniejszać odpowiedzialność winnych za II wojnę światową przedstawiając Polaków jako współwinnych zbrodni. O bohaterstwie naszych rodaków jakoś nie tworzycie filmów, chociaż jest to temat interesujący, jak pani mówi.
  • ~vh
    (2016-08-24 13:39)
    Nie pamietam by pani Karolina Korwion Piotrowska udzielala podobnych wywiadow gdy rzedzily inne partie a dochodzilo do dyskryminacji ze wzgledu na poglady dokladnie takich samych jak opisywane przypadki.
  • ~Ola
    (2016-08-24 13:43)
    Szczególnie to było widoczne za czasów ośmioletnich rządów PO
  • ~rcde
    (2016-08-24 13:20)
    A bo jak kali ukraść krowę to dobrze.
  • ~kizak
    (2016-08-24 14:06)
    dlaczego robi się wywiady z osobą tak ograniczoną umysłowo i nadaje w mediach
  • ~antyMOnia
    (2016-08-24 14:06)
    Tak było za rządów PO-PSL! Jandy, Karolaki i inne POdnóżki władzy były dotowane milionami. Janda dostawała też - niestety - w IV RP. Za rządów PiS Janda też dostała tyle co inni , którzy za POmuny nie dostawali. Piotrowska bezczelnie łże!
  • ~ja
    (2016-08-24 14:33)
    Oj pokrzywdzona "gwiazdeczka"dała głos.
  • ~adam
    (2016-08-24 16:34)
    Piotrosko a zapomnieliście jak robila wasza Po .Tluszczem wam mózg zarósł piotrosko.
  • ~Donek
    (2016-08-24 14:13)
    Od Korwin Piotrowskiej o wiele mądrzej mówił pan Kononowicz. Nie łgał, walił prawdę
  • ~B.B.
    (2016-08-24 14:33)
    F**K YOU CZOSNEK.
  • ~ew
    (2016-08-24 14:33)
    kwikwikwikwikwi
  • ~serce
    (2016-08-24 17:00)
    GłuPOlom nie łapki do kasy mamy demokracje czas fałdy POdciągnąć i do pracy
  • ~Keram
    (2016-08-24 17:30)
    O czym Pani mowi? Pani nazwisko to Korwin? Jeśli tak i Pani ojcem lub dziadkiem okaze się P.Korwin -Mikke, to zycze by takie lanie Pani sprawil by Pani nigdy nie zabierala glosu !!! Niesamowicie glupia i ograniczona z Pani osoba! Pozdrawiam.
  • ~Pawel 1
    (2016-08-24 15:44)
    Ta Pani ciagle podkresla ze musi kupic bilet do kina ,nawet na Smolensk juz sie chce zalapac wiec trabi ze kupi bilet.To widac ze ta Pani niedlugo bedzie sie starala o zwrot kasy za bilety .Ja twierdze ze jezeli krytyk filmowy chce komentowac dany film to jego psim obowiazkie jest ten film obejrzec bez łaski .Tu jest odwrotnie Krytyk zamiast pisac o filmie piszo frekfencji i o wydatkach na bilet.To ne jest krytyka filmowa to jest chamstwo do potęgi.Radze Pani zmienic zawod na zbierractwo grzybów.
  • ~rom
    (2016-08-24 18:44)
    jak widac WYBIURCZOSC I AMNEZJA samozwanczych "elit" jest zastraszajaca , oni zyja jeszcze wPRL mysla ze ludzie / nie kapusie" i malpy skaczace na ulicach/ sa tacy naiwni i bezkrytyczni jak ONI zamkinieci w swiom postkomunistycznym RAJU
  • ~Pyzdra
    (2016-08-25 12:41)
    dzidzia piernik znowu mendzi a w tle słychać kwik imPOtenckich świnek odrzynanych od budżetowego korytka.

Może zainteresować Cię też: