Korwin Piotrowska: Od publicznych pieniędzy odcinani są ci, którzy ośmielają się mieć inne poglądy

| Aktualizacja:

"W Polsce zaangażowanie polityczne artysty może wpłynąć na jego powodzenie, bądź brak powodzenia w pracy. Potwierdza to historia z Krystyną Janą oraz blokada spektaklu Jerzego Stuhra dla Teatru Telewizji. Nikt nawet nie ukrywał, o co chodzi. Ewidentnie odcinani od publicznych pieniędzy są ci, którzy ośmielają się stawiać znak zapytania, wątpić, mieć inne poglądy. To jest bardzo niebezpieczne zjawisko" - powiedziała w rozmowie z dziennik.pl Karolina Korwin Piotrowska. Dziennikarka skomentowała list ministra kultury Piotra Glińskiego w sprawie niezakwalifikowania filmu "Historia Roja" do Festiwalu Filmowego w Gdyni.

wróć do artykułu
  • ~seb
    (2016-09-04 21:14)
    Pani Karolino Sommer: ręki która karmi się nie gryzie.
  • ~jatowiem1
    (2016-09-04 10:45)
    Moim zdaniem mniej pieniędzy dostają ci którzy za wszelką cenę sieją w Polsce patologię.I bardzo dobrze.Za poprzedniej władzy natomiast ludzie którzy mieli inne widzenie świata,trzymali się zdrowych zasad byli całkowicie eliminowani.Także przyszedł czas na normalność i Chwała Bogu
  • ~Tuj chusk
    (2016-09-02 14:18)
    Nadęta jak balon paniusiu. Do tej pory bylo za PO tak samo. Chcesz przyklady ? Zelnik, Dijkstra, pietrzak, rosiewicz i setki innych. Wiec nie lej łez, czego i tobie banieczko mydlana życzę
  • ~janusz
    (2016-08-31 08:38)
    Jakie to urocze - nauczyła się ta Pani jednego - POCHWALIĆ żeby zaraz MOCNO PRZYWALIĆ - filmy o "tej tematyce" są wspaniałe - ALE NIE MOŻEMY KULTURY IDEOLOGIZOWAĆ.... To ja zapytam a czym jest film IDA? To jest film prawdziwy? czy brutalna propaganda wpisująca się w obraz POLAKÓW katów? A no tak - przecież ten film dostał nagrodę - NA PEWNO NIE ZA OBRAZ UPODLENIA POLAKÓW - NIE NA PEWNO NIE - bo film jest CUDOWNY - WARSZTATOWO POPRAWNY - a film o bohaterstwie żołnierzy wyklętych SZMIRA - SYF - G.WNO - i to jest właśnie ta SUPER OCENA - Kor-Piot. mam w rodzinie powstańca ale nie odważyłabym się o TYM ZAMANIFESTOWAĆ - ...dopowiem dlaczego: bo straciłabym wpływy - nikt ze mną z reżimowych mediów nie chciałby potem pracować - więc lepiej zatuszować sprawę dziadka ojca - bo nie są z tej bajki, która łoży mi pieniążki bym mówiła i pisała -PROPAGANDYZOWAŁA... szkoda palców by coś więcej pisać o tym małym móżdżku - czy ona myśli, że ludzie są tak głupi i nie przejrzeli na oczy?
  • ~Sru
    (2016-08-30 20:25)
    Tam do kata,czy te pretensje,to nie prywata!?
  • ~wer
    (2016-08-27 12:39)
    Oczywizda peło dawała na projekty opozycji miliardy swojej kasy... PO ilu skrętach?
  • ~dobra zmiana
    (2016-08-27 09:58)
    Złodziejstwo i nepotyzm kliki u władzy nazywa się "dobra zmiana"....
  • ~w pis-du
    (2016-08-27 09:50)
    --- Widać prawiczkowy katonacjonalizm rzuca się niektórym na mózg . Zamordyzm i sekciarstwo tego przynajmniej oficjalnie nie popierała PO ani SLD razem wzięte....
  • ~atom
    (2016-08-26 12:26)
    A mnie się wydaje że od państwowego żłobka odcinani są ci którzy za bardzo się do niego przyzwyczaili, czyli tzw. śmietanka, która prowadzi dostanie życie na zabunkrowanych stanowiskach. Jest to jakaś forma kumoterstwa, blokada wolnego rynku i świeżej krwi w TV.
  • ~Niebezpieczne zjawisko to jest masowy pojaw
    (2016-08-26 01:46)
    in sek tów w rodzaju tej Korwin-Piotrowskiej! Tak przy okazji zapytam - a kto to w ogóle jest i czy jest "skoligacona" z Korwinem Myszką Miki - czy raczej z myszką Pichasiuk?
  • ~TERMA
    (2016-08-25 18:35)
    A pani Karolinie powinno tez sie zabronic wyrazania swoich bardzo obiektywnych pogladow. Pani Szanowna Karolina jest specjalistka od wszystkiego czyli od niczego. Najlatwiej jest wszystkich krytykowac. Pan Donald i jego ekipa cacy , a pani Szydlo pe.
  • ~slowianka
    (2016-08-25 17:14)
    Wajcha poszla w druga strone i zdziwienie........ jak oni wszyscy sie troszcza o lud pracujacy .miast i wsi a tu tylko chodzi o pieniadze dla politycznych i tzw, kulturalnych salonow ide na lody.
  • ~Pyzdra
    (2016-08-25 12:41)
    dzidzia piernik znowu mendzi a w tle słychać kwik imPOtenckich świnek odrzynanych od budżetowego korytka.
  • ~antykoleś
    (2016-08-24 22:23)
    I bardzo dobrze. Przez 25 lat nakradli się, więc w końcu starczy tego złodziejstwa.
  • ~obywatel
    (2016-08-24 22:12)
    Moje poglądy jak wyżej. Ta pani (by było wiadomo - Korwin Piotrowska) to z księżyca jest czy taka głupia?
  • ~analityk
    (2016-08-24 21:25)
    Tematy zastępcze dla ciemnego ludu. A gospodarka jest mało istotna, ponieważ na niej trzeba się znać. Niekompetencja goni niekompetencje. Taka jest rzeczywistość. Mamy teoretycznie niepodległą Polskę jak powiedział klasyk. Choć przeciętny Polak o tym wie.Dlatego jest zero zaufania dla rządzących. Więc ten kto ma szansę wyjeżdża za granicę i już nie wróci do kraju, ponieważ tu nic się nie zmieni.
  • ~sake
    (2016-08-24 20:52)
    obrzydliwy babsztyl i świdrujacych oczkach już samym wyglądem robi niesympatyczne wrażenie.Być może film ,,historia Roja' nie jet najlepszy,ale filmy o polskich patriotach za rzadów PO były niedoinwestowane.Dlaczego więc inwestować w takie cos jak Janda ze swoim prywatnym teatrem?
  • ~rom
    (2016-08-24 18:44)
    jak widac WYBIURCZOSC I AMNEZJA samozwanczych "elit" jest zastraszajaca , oni zyja jeszcze wPRL mysla ze ludzie / nie kapusie" i malpy skaczace na ulicach/ sa tacy naiwni i bezkrytyczni jak ONI zamkinieci w swiom postkomunistycznym RAJU
  • ~Keram
    (2016-08-24 17:30)
    O czym Pani mowi? Pani nazwisko to Korwin? Jeśli tak i Pani ojcem lub dziadkiem okaze się P.Korwin -Mikke, to zycze by takie lanie Pani sprawil by Pani nigdy nie zabierala glosu !!! Niesamowicie glupia i ograniczona z Pani osoba! Pozdrawiam.
  • ~serce
    (2016-08-24 17:00)
    GłuPOlom nie łapki do kasy mamy demokracje czas fałdy POdciągnąć i do pracy

Może zainteresować Cię też: