W ostatnim czasie kilka gwiazd wypowiedziało się na temat społecznej presji, jaką odczuwają kobiety nieposiadające dzieci. Magdalena Cielecka pytania o potomstwo nazwała okrucieństwem, amerykańska gwiazda Jennifer Aniston żaliła się zaś na konieczność ciągłego dementowania plotek o swojej rzekomej ciąży.

Reklama

Teraz głos w tym temacie zabrała Beata Pawlikowska. Podróżniczka zapewnia, że wbrew społecznym oczekiwaniom, nigdy nie chciała mieć dzieci:

Absolutnie nigdy nie żałowałam, że nie mam dzieci. Czego miałabym żałować? Ludzie w moim wieku, którzy mają duże rodziny, są rodzicami dorosłych dzieci. I tak naprawdę już dzieci nie mają, bo one same zdążyły pozakładać własne rodziny. I właśnie teraz ci ludzie stają przed bardzo dużymi problemami, bo muszą nagle odnaleźć się w życiu w pojedynkę. Jestem singlem, samotnikiem. Wcześniej wydawało mi się, że to nie jest dobre, że może powinnam to zmienić, bo tak cały czas mówili mi ludzie. Teraz uważam, że to jest super i wcale nie mam ochoty nic zmieniać. Nie rozglądam się za kimś z kim mogłabym być, tylko żyję sobie po swojemu. Nie interesuje mnie co inni na ten temat myślą.