Zofia Czerwińska o niskich emeryturach gwiazd: Trzeba było pomyśleć zawczasu, a nie skamleć dziś

Zofia Czerwińska nie rozumie dlaczego artyści narzekają na niskie emerytury. Zdaniem aktorki bowiem sami są sobie winni, gdyż w przeszłości nie płacili odpowiednich składek ZUS.

wróć do artykułu
  • ~oszuści i złodzieje
    (2016-09-15 07:05)
    Ja też za komunistów zbierałem , odkładałem na mieszkanie dla córki . Po prawie czterdziestu latach "odkładania " , mogłem sobie kupić d u ż e o k n o .
  • ~Łaskotka
    (2016-08-09 16:52)
    Grabili kase do ZUS nie dawali teraz chcą ,mieć duże EMERYTURY jak ta ta ruska Rodowicz niech tak nie płacze nad tym Brenżniewem
  • ~Pokrzywdzony emeryt
    (2016-08-07 20:34)
    Prawda jak zwykle leży po środku. Bywa tak że ktoś płacił uczciwie składki do ZUS a emeryturę otrzymał stosunkowo niską np. z powodu mściwości nowej władzy tzw. "Solidurności".
  • ~Fiona
    (2016-08-07 02:53)
    Pani Zosiu jest Pani mądra kobieta.Uwielbiam Panią.Pozdrawiam
  • ~Dela
    (2016-08-07 00:07)
    Brawo p.Zofio! Mieszkam w Sopocie i przez lata obsewowalam "celebrytow". Szpan, popisy, luksusowe samochody, Grand Hotel /lub pensjonaty/ a gdziezby tam z plebsem! To byla komuna - dla nas szara i brudna, dla "nich" zabawna i kolorowa. Ma pani racje, wtedy trzeba bylo myslec o starosci a nie teraz jeczec. Serdecznie pozdrawiam i zycze zdrowia.
  • ~jaijuz
    (2016-08-05 06:02)
    zgadzam sie, ale co z tego, skoro urzednicy ZUSu odradzali placenia wysokich skladek. Tak dlugo mi wyjasniali, dlaczego placenie wysokich skladek mi sie nie oplaca, ze uwierzylam, co roku pytalam, czy nie placic wiekszych skladek, i za kazdym razem slyszalam, ze nie ma to sensu, gdyz i tak tylko 2 lata decyduja o wysokosci emerytury, no i tak zostalo...w miedzyczasie skladka zrobila sie tak droga, ze juz poza najnizsza nie bylo mnie stac... Wniosek: najlepiej nie sluchac ZUSu, tylko robic swoje.
  • ~Czarna
    (2016-08-04 20:39)
    Bardzo dobrze pisze jakie składki sie płaciło taka emerytura ,mieli dużo pieniędzy ale nigdy nie myśleli ze sie zestarzeją a teraz płacz i lament trzeba coś sprzedać zeby żyć
  • ~zsl
    (2016-08-04 12:15)
    TĄ WYSOCE SZKOLONĄ, PODSTĘPNĄ INŻYNIERIĘ FINANSOWĄ ROZPOCZĘŁA EPOKA GIERKA
  • ~ela
    (2016-08-04 12:14)
    To jest racja ,tym bardziej ,że mieli z czego odkładać.
  • ~Lidia
    (2016-08-04 10:42)
    12 tyś. zł emerytury to mało dla gwiazdy.
  • ~Lidia
    (2016-08-04 10:17)
    Brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Zenoonn
    (2016-08-04 09:45)
    PRAWDA!!! Każdy chce rolować Państwo ale jak przychodzi by PAŃSTWO dawało to lament !! Niestety są lepsi i gorsi! Przykład? Frankowicze!! czy im ktoś kazał brać kredyt we frankach? Nie!!! To jest ryzyko i powinni się z nim liczyć a nie płakać!
  • ~Wykidajło
    (2016-08-04 08:47)
    To jest tylko częściowa prawda. Gdy w 1982. mój śp. ojciec odchodził na emeryturę, była ona w relacji do innych bardzo wysoka. Gdy 3 lata temu kończył swój żywot, brał jakieś psie pieniądze i my (jego dzieci) musieliśmy się dokładać. Ja zarabiałem dużo, składki były odprowadzane i emeryturę mam relatywnie wysoką (4500 do ręki), mam jednak świadomość, że w wyniku kolejnych waloryzacji i majstrowania w przepisach, za parę lat będą to też psie pieniądze, być może zrównam się z moimi dawnymi podwładnymi, którzy teraz biorą po 1500. Mam nadzieję, że Bozia nie każe żyć zbyt długo, bo końcówkę życia trzeba byłoby spędzić pod kościołem.
  • ~emerytka
    (2016-08-03 23:13)
    Pani Zosia ma rację. Ilu ludzi kombinowało, aby płacić jak najmniejsze składki na ZUS? Kto jak był młody, myślał o starości? A teraz rozpacz. Wszyscy ci, którzy byli tzw. "prywaciarzami", to odprowadzali składki od najniższego wynagrodzenia, żeby więcej mieć na "rękę" . A jeszcze inni, kupowali 1 hektar ziemi i wtedy stawali się rolnikami i wtedy nie odprowadzali co miesiąc składki nie na ZUS, tylko co kwartał składkę na KURS, a teraz mają pretensje, że nie mają za co żyć na emeryturze. A jeśli się więcej zarabiało, to trzeba było oszczędzać, żeby teraz żyć z oszczędności, albo odprowadzać uczciwie składki na ZUS, od wszystkich zarobionych pieniędzy. Ja pracowałam 41 lat w państwowym zakładzie i od wszystkich zarobionych pieniędzy "odciągano" mi składkę emerytalną i teraz również nie narzekam. Brawo Pani Zosiu ma Pani w 100 % rację.
  • ~petecan
    (2016-08-03 23:05)
    co ja moge napisac ??? SZACUNEK PANI ZOFIO klekam na kolano i caluje raczki....tylko tyle
  • ~babcia
    (2016-08-03 22:25)
    W tych latach byly bardzo dobre ich zarobki wyjezdzali na urlopy za granice i do dzisiaj wyjezdzaja szkoda im tylko bylo placic skladki a tacy madrzy sa kazdego pouczaja karma wrocila.
  • ~a ku ku
    (2016-08-03 22:07)
    I to by było na tyle...jak mawiał pewien profesor.Uczcie się "artyści" od pani Zofii
  • ~Elżbieta
    (2016-08-03 21:27)
    Brawo Pani Zosiu !!!! Jest Pani nie tylko IKONĄ aktorstwa ,ale również MĄDROŚCIĄ życiową !!!!!
  • ~obi
    (2016-08-03 20:17)
    No i proszę ii to jest prawdziwa aktorka sceny i życia .Brawo Pani Zosiu
  • ~kob