Pierwszy etap tegorocznego Tour de Pologne z Radzymina do Warszawy odbył się we wtorek 12 lipca. Wyścig przejeżdżał przez centrum stolicy, dlatego mieszkańcy po raz kolejny musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Wielu z nich na kilka godziny utknęło w gigantycznych korkach.

Reklama

Zdaniem Jacka Poniedziałka, organizacja takiej imprezy w centrum Warszawy w dzień powszedni to bardzo nieprzemyślana decyzja:

TEN KTO WYMYŚLIŁ TOUR DE POLOGNE W CENTRUM WARSZAWY W ŚRODKU TYGODNIA I ZAMKNĄŁ KILKANAŚCIE ULIC POWINIEN TERAZ ZNALEŹĆ SIĘ W TYCH PIERDOLONCH KORKACH. GENIUSZU, KTÓRY ZAFUNDOWAŁEŚ NAM TEN PASZTET, BĄDŹ PRZEKLĘTY! [pisownia oryginalna]

Kiedy internauci zarzucili aktorowi brak wyrozumiałości i tolerancji wobec cyklistów, ten odpowiedział:

Wiesz ile dzis czasu ludzie stali w kosmicznych korkach? Wiesz ze karetki nie mogly dojechac do chorych, ludzie do pracy, a ja mialem cos do zalatwienia 24 km od domu. Do tego deszcz uniemozliwial przesiadke na rower, co w koncu i tak zrobilem. Ale sa sytuacje, w ktorych chodzi o zycie. Ale tu panowie zamykaja pol miasta w srodku tyg i super zabawa! Weekend jest od tego, weekend!

Większość komentujących przyznała Jackowi Poniedziałkowi rację. Tymczasem na utrudnienia w ruchu w związku z Tour de Pologne przygotowują się kolejne polskie miasta.