Na swoi profilu na Facebooku Tomasz Kammel dużo uwagi poświęca kwestii braku tolerancji i stereotypom na temat uchodźców, jakie pokutują wśród Polaków. Z tego powodu prezenter ostro skrytykował swego czasu Mariusza Pudzianowskiego, który bardzo agresywnie wypowiadał się na temat imigrantów.

Reklama

W rozmowie z portalem party.pl, Tomasz Kammel pochwalił inicjatywę Goethe Institute, który we Wrocławiu, w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury zorganizował kolację dla uchodźców z Syrii, do której mógł dołączyć się każdy, kto chciał wciąż udział w takim spotkaniu. Prezenter przyznał, że chce zorganizować podobne wydarzenie:

Celem tego wszystkiego było to, żeby spotkać się z tymi ludźmi twarzą w twarz i zadać im kilka pytań o ich losy, historię, co ich przygnało do Polski, ale przede wszystkim, żeby spuścić powietrze z tego wielkiego balona stereotypów i strachów, jakimi obrosła cała sprawa uchodźców w Polsce. Bo jesteśmy cudownym katolickim narodem. Najbardziej katolickim w Europie, tylko że w tej kwestii kompletnie kwestionujemy wszystko, co szef katolików mówi, czyli na przykład papież - powiedział Tomasz Kammel.

Prezenter ma nadzieję, że w takiej kolacji wezmą udział także ci, którzy dotychczas do kwestii przyjmowania przez Polskę uchodźców z Syrii podchodzili z dużym niepokojem.