Cała dyskusja zaczęła się w momencie, w którym Pudzian zamieścił na swoim profilu zdjęcie kija bejsbolowego z komentarzem, iż chętnie użyłby przeciwko imigrantom, których nazwał przy okazji "ludzkimi śmieciami". Sportowiec zareagował w tak agresywny sposób, ponieważ tiry należące do jego firmy transportowej, są napadane przez imigrantów na granicy w Calais.

Reklama

Postawa Pudzianowskiego spotkała się z ostrą krytyką ze strony osób, które uważają, że strongman podburza w ten sposób do agresji i nienawiści. Takiego zdania jest również Tomasz Kammel, który skierował do sportowca taki apel:

Tobie Mariusz Pudzianowski przypominam, ze w roku 1989 powstal film "300 mil do nieba". Wygrał wiele festiwali na świecie.
To prawdziwa historia dwoch polskich chlopcow, ktorzy uciekli do Szwecji, do lepszego zycia podczepieni pod naczepę TIRA. Dobrze, że wtedy nie znalazl ich żaden strongman z bejsbolem. Byles parę razy w Pytanie na śniadanie i pokazywales, że masz glowe na karku. Teraz pokazujesz, ze masz pałe, wielką, drewnianą pałę. Prosze Cie, przestań, bo zacznę wierzyć, że glowa służy Ci juz tylko do jedzenia. Masz racje, ze chcesz bronić swojej wlasnosci przed zlodziejami. Ale zobacz jakie konsekwencje mają Twoje posty. Wielu ludzi czytając je uogólnia i zwraca się przeciwko WSZYSTKIM imigrantom, a nie grupie złodziei okradających Ci cieżarowki. Serdecznie Ci tego wspolczuje i życzę, żeby francuska policja zaczęła Cie jak najszybciej wyręczać w walce z przestępcami. Dla wielu ludzi jestes autorytetem. Twoje slowa ważą więcej. Pamietaj, ze, oprócz zlodzei, z Syrii uciekają tez nieszczesliwi, biedni i uczciwi ludzie. To im trzeba pomoc, a złodzei tępić.
[pisownia oryginalna]
Piszesz, że naród polski stoi za Tobą. Mariusz ja stoje jak najdalej od Ciebie i Twoich metod. A wszystko dlatego, że z dwóch wyrazów na p Ty wybierasz pałę, a ja praworządność.

W tym samym wpisie, Kammel skierował kilka słów do Pawła Kukiza, który stanął w obronie Pudzianowskiego i na swoim profilu obraził działaczkę #HejtStop, która doniosła na Pudziana do prokuratury. Zdaniem

"Na jej miejscu tez marzylbym o imigrantach." - tak Paweł Kukiz komentuje Joannę Grabarczyk z akcji Hejtstop. Paweł, chodzi Ci o to, ze ta pani jest tak nieatrakcyjna, ze powinna marzyć, by w sylwesrową noc zostać zmolestowaną przez imigrantów? Paweł, czy pisząc te słowa byłeś trzeźwy?
Pamietaj, że wielu ludzi rechocze gdy to czyta. Tak samo jak rechotali gdy Andrzej Lepper mówil, że nie da sie zgwałcic prostytutki. Nie idz tą drogą, bo jej koniec nie jest godny polecenia. Przeproś te kobietę, której godności musze bronić przed Tobą i spróbuj być autorytetem jakim byles gdy spiewales, że "ZCHN zbliza sie".

Reklama