Zaczęło się od wypowiedzi Violi Kołakowskiej dla "Dzień Dobry TVN". Partnerka Tomasza Karolaka wyznała, iż denerwuje ją fakt, że modowym blogerkom reklamodawcy płacą ogromne pieniądze właściwie za nic. Jej zdaniem jest to przejaw "reklamowej prostytucji".

W obronie Jessiki Mercedes, Maffashion i ich koleżanek z branży, stanęła Karolina Korwin Piotrowska. Jej zdaniem, modowe blogerki na swój sukces ciężko zapracowały, a Viola Kołakowska, zamiast zazdrościć, powinna się wziąć do roboty. Na swoim profilu na Facebooku, dziennikarka napisała:

Ma teraz za darmo Viola swoje pięć minut sławy zdobyte na dziewczynach, które może nie sa orłami intelektu, ale pracują naprawdę ciężko. Można o tych dziewczynach (i chłopakach też) wiele mówić, ale jednego im nie można odmowić: pracowitości właśnie. I kreatywności. To jest realna siła, ma swoją wartość zbudowaną na owych snapach też, czy nam się to podoba czy nie. Ta nowa, mocna siła medialna i marketingowa, ona już nadeszła i wyzywanie się teraz w taniej stylistyce rodem z brudnej piaskownicy i nagrywanie niby zabawnych filmików nic nie da. Do roboty się wziąć. Tylko tyle. No chyba, że ma się co do garnka włożyć.

Uwagi Karoliny musiały dotknąć życiową partnerkę Tomasza Karolaka, bowiem odpowiedziała na ten komentarz atakując dziennikarkę:

To przecież Ty droga Karolino pokazujesz wszystkim, a głównie młodym drogę ciężkiej pracy . Komentowanie bzdurnych plotek,głupot wypisywanych w szmatławcach przecież wyniosłas do rangi sztuki.Traktujac wszystkich jak idiotow zarabiasz kasę na książkach opisujących- bez niestety większego polotu, polski świat celebrycki karmiac się sensacją. BO O KASĘ TU CHODZI.Do pracy się wziąć. Zrób coś dla Polski nie dla mamony. Polska czeka. P.S Kiedy byłaś w Plejadzie na pyt.dlaczego promujesz miernej jakości sztukę teatralna ..? Przypominam odpowiadałas-nic to, najważniejsze, że ma 15 tys.klikniec...

Na te słowa, Korwin Piotrowska zareagowała już tylko krótkim:

To jest cu-dow-ne
Viola robi to DLA POLSKI
Polska czeka ‪#‎omatulu‬ ‪#‎czasnaemigracje‬