Dyskusja na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne trwa w Polsce od dawna, w ostatnich dniach jednak temat znów poruszył opinię publiczną przy okazji okładki magazynu "Newsweek". Widnieje na niej homoseksualna para kobiet oraz ich mały synek. Obok fotografii można przeczytać zaś podpis: Tak to nasze dziecko. Czas zrozumieć, że homoseksualne pary z dziećmi są wśród nas.

Ta publikacja wywołała duży sprzeciw, zwłaszcza wśród środowisk prawicowych oraz w kręgach katolickich. Przy okazji tego zamieszania, w mediach odbywa się wiele debat dotyczących tego, czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji dziecka, czy też nie. Głos w sprawie zabrała między innymi Renata Dancewicz. Wypowiedź aktorki przytacza Super Express:

Płeć rodziców, ich orientacja seksualna nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Jeżeli ktoś przechodzi przez te wszystkie procedury adopcyjne, to powinien mieć prawo do bycia rodzicem. Tyle jest niechcianych dzieci, które czekają na dom. Odmawianie homoseksualistom prawa do dziecka jest czymś haniebnym - cytuje wypowiedź Renaty Dancewicz Super Express.

Tabloid twierdzi także, że aktorka wyznała, iż wolałaby aby jej dziecko trafiło właśnie do rodziny homoseksualnej, niż do domu dziecka.