Od grudnia ub. r. w Telewizji Polskiej trwa rewolucja. Dzieje się m.in. na oczach widzów. "Wiadomości" zastąpił serwis informacyjny "19.30", a w "Teleexpressie" czy "Panoramie" pojawiły się nowe twarze.

Z ostatnich doniesień wynika, że nowe władze Telewizji Polskiej wybrały szefową Agencji Kreacji Filmu i Serialu. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, została nią Magdalena Piekorz, reżyserka i scenarzystka filmowa oraz teatralna.

Reklama

Kim jest Magdalena Piekorz?

Magdalena Piekorz ukończyła reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Ma na swoim koncie 25-odcinkową telenowelę dokumentalną "Chicago". W 2004 roku powstał jej debiut fabularny – "Pręgi" – oparty na prozie Wojciecha Kuczoka. Film ten zdobył główną nagrodę Złotych Lwów na 29. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, był też polskim kandydatem do Oscara w 2005 roku.

W 2008 roku Piekorz raz jeszcze sięgnęła po scenariusz Wojciecha Kuczoka i wraz ze stałymi współpracownikami, w tym także z operatorem Marcinem Koszałką, zrealizowała swój kolejny obraz pt. "Senność". 2013 r. to kolejny jej film, czyli "Zbliżenia" z Joanną Orleańską i Ewą Wiśniewską.

Magdalena Piekorz bardzo dużo reżyseruje w teatrze. Debiutem był "Doktor Haust" z Michałem Żebrowskim w Teatrze Studio w Warszawie (2005). Wyreżyserowała też m.in. "Orfeusza i Eurydykę" w Warszawskiej Operze Kameralnej. W 2023 roku otrzymała nagrodę za najlepszą reżyserię musicalu "Tootsie" na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie w Ogólnopolskim Plebiscycie Musicalowych Premier Sezonu 2022/23.

Od września 2018 do 2021 roku była dyrektorem artystycznym Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.