"The Voice Senior" TVP2 pokazuje od 2019 roku. Do muzycznego show zgłaszają się utalentowane osoby po 60., które marzą o tym, by świat o nich usłyszał. Jurorzy biorą tych najbardziej uzdolnionych pod swoją opiekę i szlifują ich umiejętności.

Reklama

Ostatnią edycję wygrał Zbigniew Zaranek, czyli podopieczny Maryli Rodowicz. Muzyka była zawsze obecna w jego życiu, a w 1985 roku wraz z zespołem zdobył nawet nagrodę w Jarocinie.

Nowa trenerka w "The Voice Senior"

Od piątej edycji w składzie jurorskim obok Maryli Rodowicz, Alicji Węgorzewskiej i Tomasza Szczepanika znajdzie się Halina Frąckowiak.

Jest tu bardzo wielu wspaniałych, wrażliwych ludzi z otwartymi sercami, czasem zdenerwowanych, z ogromną tremą. Myślę, że nas trenerów to także dotyczy. Nie chciałabym popełnić jakiegoś błędu. My, trenerzy, musimy być bardzo odpowiedzialni za każde słowo, za każdy wybór – powiedziała w rozmowie z "Faktem" piosenkarka.

Kiedy emisja "The Voice Senior"?

Program poprowadzi Rafał Brzozowski, a towarzyszyć mu będzie Marta Manowska. Oprócz Zbigniewa Zaranka, zwycięzcami "The Voice Senior" byli: siostry Szydłowskie; Barbara Parzęczewska i Krzysztof Prusik.

Nowy sezon programu rozpocznie się 6 stycznia o godzinie 20.

W poprzednich edycjach "The Voice Senior" trenerami byli też Witold Paszt, Urszula Dudziak, Piotr Cugowski, Alicja Majewska, Izabela Trojanowska, Marek Piekarczyk.