Nowy minister kultury z gabinetu Donalda Tuska podjął decyzję o odwołaniu dotychczasowego kierownictwa TVP, Polskiego Radia i PAP oraz powołaniu nowych rad nadzorczych. Prezesem TVP został Tomasz Sygut.

Reklama

Karuzela z prezesami TVP

Z tą decyzją nie zgadzają się politycy Prawa i Sprawiedliwości. We wtorek członkini rady i posłanka PiS Joanna Lichocka przekazała, że Rada Mediów Narodowych powołała prezentera "Wiadomości" i byłego szefa TAI Michała Adamczyka na stanowisko nowego "prezesa" TVP. Wtedy jeden z portali poinformował, że nowym prezesem Telewizji Polskiej został... Piotr Adamczyk.

Rada Mediów Narodowych wybrała Piotra Adamczyka na stanowisko Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej - przekazał serwis fronda.pl.

Piotr Adamczyk dowiaduje się o prezesurze w TVP z prasy

Popularny aktor Piotr Adamczyk zobaczył tę informację i podzielił się refleksjami ze swoimi obserwatorami z Instagrama. Aktor na InstaStories opublikował fragment wspomnianego artykułu. Nie krył zaskoczenia decyzją Rady Mediów Narodowych, którą przytoczył serwis.

Piotr Adamczyk zareagował na medialne doniesienia. / Instagram
Reklama

O tym, że zostałem kolejnym prezesem TVP, dowiaduje się z prasy - skomentował Piotr Adamczyk. To się nazywa tempo zmian - dodał aktor.

Piotr Adamczyk zagrał m.in. w: "Chopin. Pragnienie miłości", "Karol. Człowiek, który został papieżem", "Testosteron", "Och, Karol 2", "List do M."