Nie jest tajemnicą, że obecnie wielu pracowników TVP obawia się o swoje stanowiska z powodu planowanej rewolucji w Telewizji Polskiej po wyborach parlamentarnych. Według informacji uzyskanych przez portal Wirtualne Media jednym z tych, którzy zdecydowali się opuścić stację, jest Bartłomiej Graczak. Jest bardzo rozpoznawalny, często można było go zobaczyć na telewizyjnym ekranie.

Reklama

Kariera Bartłomieja Graczaka

Bartłomiej Graczak nawiązał współpracę z Telewizją Polską w styczniu 2016 roku, w okresie znacznych przekształceń w redakcjach programów informacyjnych i TVP Info, po objęciu stanowiska prezesa przez Jacka Kurskiego. Na początku pełnił funkcję reportera w programie "Wiadomości", a następnie stał się prowadzącym programu "Twój Wybór" w TVP3. Po kilku miesiącach powrócił do TVP Info. Przed dołączeniem do zespołu TVP, Bartłomiej Graczak przez 2,5 roku pracował dla Telewizji Republika jako reporter i prowadził program informacyjny "Dzisiaj". Wcześniej także współpracował z Radiem Eska, Informacyjną Agencją Radiową i Akademickim Radiem Kampus.

W TVP widzowie mogli oglądać go w programach takich jak "Minęła 8", "Minęła 9" czy "Minęła 20". Niemniej jednak w ostatnim okresie coraz rzadziej pojawiał się na ekranie. Ostatnie odcinki programów "Minęła 8" i "Minęła 9" prowadzone przez Bartłomieja Graczaka zostały wyemitowane w połowie października, natomiast dziennikarz ostatni raz program "Minęła 20" poprowadził 18 października. W przeciągu ostatnich tygodni nie uczestniczył również w przygotowaniu relacji do "Wiadomości", nie współprowadził "Info Raportu" ani pasm informacyjnych w TVP Info. W programach publicystycznych stacji częściej pojawiają się inni gospodarze, tacy jak Adrian Klarenbach, Ewa Bugała, Danuta Holecka, Magdalena Ogórek i Miłosz Kłeczek.

Reklama

Warto dodać, że Bartłomiej Graczak był zamieszany w kilka kontrowersji. Jesienią 2020 roku publicznie obraził rzeczniczkę Lewicy, Annę Marię Żukowską, a następnie oskarżył o zdradę europosłankę Sylwię Spurek. Oba wpisy zostały jednak później usunięte z mediów społecznościowych. Wiosną 2023 roku sąd zobowiązał Telewizję Polską do przeproszenia Moniki Olejnik za treści zawarte w reportażu z 2018 roku. W marcu 2021 roku, przed programem "Wiadomości", wyemitowano przeprosiny dla Bertolda Kittla, dziennikarza "Superwizjera" TVN, z powodu nieprawdziwych informacji zawartych w materiale Bartłomieja Graczaka z 2018 roku.

Bartłomiej Graczak odchodzi z TVP Info i "Wiadomości"

Bartłomiej Graczak udzielił komentarza dla serwisu Wirtualne Media w związku z odejściem z TVP. Zapewnił, że choć żegna się z Telewizją Polską, nadal planuje kontynuować pracę jako dziennikarz. Na obecną chwilę jednak nie ujawnił konkretnych planów dotyczących swojej przyszłej działalności zawodowej ani informacji na temat nowego miejsca pracy.

Zamierzam skończyć współpracę z TVP, ale nie rozstaję się z dziennikarstwem i mediami. Mam swoje plany, ale jest jeszcze za wcześnie, by o nich mówić - powiedział Bartłomiej Graczak portalowi wirtualnemedia.pl.

Reklama

Portal ustalił także, że Graczak złożył wypowiedzenie już w październiku. W trakcie okresu wypowiedzenia pracodawca zwolnił go z obowiązku świadczenia pracy. Warto dodać, że Bartłomiej Graczak nie jest jedyną osobą, która pożegnała się w ostatnim czasie z "Wiadomościami" i TVP. Niedawno media obiegła wiadomość, że ze stacją żegna się także inny znany reporter, Karol Jałtuszewski.