Krzysztof Jaślar zmarł 7 listopada br. Był jednym z założycieli Kabaretu Tey.

O śmierci przyjaciela poinformował na oficjalnej stronie kabaretu Zenon Laskowik. Zaledwie kilka dni wcześniej podawano, że Krzysztof Jaślar nagle zachorował.

Reklama

Z przykrością informujemy, że dziś zmarł Krzysztof Jaślar współzałożyciel Kabaretu Tey, autor tekstów, reżyser - podano w informacji zamieszczonej we wtorek w nocy w mediach społecznościowych Zenona Laskowika.

Pożegnało go wiele znanych osobistości m.in. Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, czy Robert Górski. Teraz informację o szczegółach pogrzebu Jaślara podał Zenon Laskowik.

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Jaślara?

Szanowni Państwo, Krzysztofa Jaślara pożegnamy 16 listopada 2023 r. o godz. 13:00 w Dużej Sali Pożegnań Domu Pogrzebowego "Służew", ul. Fosa 19A w Warszawie, po czym odprowadzimy na Cmentarz Służewski Nowy przy ul. Wałbrzyskiej - napisał na swoim profilu na Facebooku.

Krzysztof Jaślar urodził się w Bytomiu. W 1966 r. ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu, a następnie studia w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Na początku lat 70. Zenon Laskowik zaproponował mu założenie w Poznaniu zawodowego kabaretu "Tey". Pierwszy występ kabaretu odbył się 17 września 1971 r. w sali przy ulicy Masztalarskiej w Poznaniu. W 1973 r. kabaret został wyróżniony m.in. "Złotą Szpilką" oraz nagrodą Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Reklama

Krzysztof Jaślar odszedł z Tey z powodu cenzury

W 1974 r. Jaślar odszedł z kabaretu Tey ze względu na problemy z cenzurą. Jaślar rozpoczął pracę w redakcji rozrywki poznańskiego ośrodka telewizyjnego. Ukończył podyplomowe studia dziennikarskie. Od 1977 r. wraz z Zenonem Laskowikiem zrealizował programy dla telewizji: "Narodziny gwiazdy" (1977), "Śpiew, balet, piosenka" (1978), "S tyłu sklepu" (1980) i "Na granicy" (1980-1981). Zdał egzamin na reżysera. Brał udział w realizacji spektakli teatralnych i imprez m.in. festiwali. W 1992 r. wydał książkę "Kabaret Tey 1971–1989 Teksty, wspomnienia, pomówienia".