Karol III jest pasjonatem medycyny alternatywnej i holistycznej. Postanowił więc, że warto stworzyć miejsce, gdzie dzięki wykorzystaniu naturalnych metod kobiety odzyskają płodność. Siedzibą Fertility Wellbeing jest szkocka rezydencja królewska w Dumfries House. Posiadłość stała pusta, bo Windsorowie zdecydowanie wolą jeździć do Balmoral.

Reklama

40 dzieci urodziło się dzięki królowi Karolowi III

Piękna, XVIII-wieczna willa otoczona ponad 2000 akrów lasów, stała się więc ośrodkiem, gdzie kobiety, które marzą o macierzyństwie, ale mają kłopoty z zajściem w ciążę, poddawane są terapii.

Przez pięć lat istnienia Fertility Welbeing 40 kobiet, które wzięły udział w kompleksowym programie terapeutycznym, urodziło dzieci. Początkowo inicjatywa ówczesnego księcia Karola nie budziła u wielu zaufania. On jednak był przekonany, że holistyczne podejście do zdrowia działa cuda. Program realizowany w ośrodku jest objęty patronatem Królewskiej Służby Zdrowia.

Reklama

Akupunktura i refleksologia w ośrodku leczenie bezpłodności

Akupunktura, refleksologia, hipnoterapia i joga – to tylko niektóre z terapii i zabiegów wellness oferowanych przez centrum, z bezpłatnymi sześciotygodniowymi cyklami leczenia. Menedżerowie ośrodka twierdzą, że program terapeutyczny powstał na podstawie sugestii Karola. Obecny król Wielkiej Brytanii jest na bieżąco informowany o tym, co dzieje się w Dumfries House i jak postępuje leczenie.

Jestem wdzięczna królowi Karolowi za córkę

Terapii w ośrodku poddała się m.in. Alyson Blush, 29-letnia Szkotka z zespołem policystycznych jajników. Kobieta prawie zrezygnowała już z marzenia o urodzeniu dziecka. Centrum było dla niej ostatnią deską ratunku. Na początku, jak przyznała, była dość sceptyczna. W zeszłym roku urodziła jednak małą Ellę: Bez Dumfries House nigdy bym nie został matką. To niesamowite, jesteśmy wdzięczni królowi za naszą córkę – powiedziała Alyson Blush.

Jak król Karol III zmienia życie kobiet?

Inna para, Colin i Stacey Forrest z Darvel w hrabstwie Ayrshire, z radością powitała małego Calvina. Pani Forrest, której syn urodził się w lutym 2020 r., powiedziała "The Daily Mail": Nigdy nie poznaliśmy króla, ale zawsze będziemy wdzięczni za to, że zmienił nasze życie. Wcześniej przez dwa lata Stacey bezskutecznie próbowała zajść w ciążę.

Fundacja króla Karola III, która prowadzi Dumfries House, podaje, że połowa kobiet, które wzięły udział w pierwszym tym projekcie, a niektóre z nich były wcześniej uważane za bezpłodne, została matkami. Średni wskaźnik urodzeń pacjentek poddawanych terapii in vitro w Wielkiej Brytanii wynosi około 20 procent.