Magdalena Mikołajczak-Olszewska prowadziła m.in. "Panoramę" oraz śniadaniówkę TVP1, czyli "Kawę, czy herbatę". W 2016 roku odeszła z TVP. To było 25-lecie jej pracy w stacji.

Zniknęła z wizji, bo ówczesny szef nie gustował w jej rockowej fryzurze. Przez długi czas, jak przyznała w jednym z wywiadów, otrzymywała pensję w wysokości 333 zł.

Reklama

W telewizji są lata chude i tłuste, ale nie uważam, że te, kiedy nie było mnie na wizji, były złe. Zmusiły mnie do ciągłego uczenia się nowych rzeczy. Przestałam być prezenterką, ale nadal byłam dziennikarką TVP - mówiła w rozmowie z "Galą".

Czy Magdalena Mikołajczak-Olszewska wróciła do TVP?

O tym, że zdecydowano się mnie zdjąć, dowiedziałam się ostatnia. Razem ze mną zdjęto też Monikę Luft. Nikt nigdy nie wytłumaczył nam, dlaczego tak się stało. Może to był wynik jakiegoś układu, może czyjegoś złego humoru... - wspominała.

Reklama

Do TVP wrócił w 2005 roku jako prowadząca show "Miasto marzeń". Program jednak zdjęto z anteny. Mikołajczak-Olszewska pomagała mężowi w tworzeniu scenariusza do serialu "Plebania". - Jeździliśmy po małych miasteczkach w poszukiwaniu ludzi i historii. Potem napisałam książkę na podstawie serialu - wspominała.

Czym po odejściu z TVP zajmowała się Magdalena Mikołajczak-Olszewska?

Podkreślała, że nigdy nie miała "parcia na szkło". Uważała, że czasem lepiej zostać w cieniu. Odeszła z TVP na dobre, gdy prezesem stacji został Jacek Kurski. Przez chwilę pracowała w Radiu Pogoda, wykładała dziennikarstwo w jednej ze szkół i współpracowała ze Szkołą Dobrych Manier jako specjalistka do spraw kreowania wizerunku.

Jednak nie te zajęcia przyniosły jej wielkie pieniądze. Razem z aktorką Bernardettą Machałą-Krzemińską założyła spółkę Stavka, która zajmowała się przeprowadzaniem castingów do filmów, seriali oraz reklam.

W lutym 2011 r. firma wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji na nadawanie kanału o nazwie U-TV. Grupa TVN postanowiła odkupić za miliony 25 proc. udziałów w spółce, później kolejne 25,5 a dziś jest właścicielem całości akcji spółki. W ten sposób stworzony został kanał TTV.