Finał Eurowizji 2023 odbędzie się w sobotę. Już we wtorek (9 maja) na scenie Liverpool Arena zaprezentowała się pierwsza połowa półfinalistów. Drugi półfinał odbędzie się w czwartek (11 maja). To właśnie wtedy wystąpi Blanka Stajkow, która jest reprezentantką Polski.

Reklama

Piosenkarka od momentu krajowych eliminacji mierzy się z ogromną krytyką. Spora część fanów Eurowizji domagała się nawet rewizji głosowania, bo ich zdaniem wygrać powinien inny uczestnik - Jann.

W obronie Blanki postanowiła stanąć Doda. W nagraniu, które zamieściła na swoim Instagramie, zaapelowała o to, by fani Eurowizji przestali hejtować Blankę.

Teraz jest pora, żeby się solidaryzować i jako kraj nie robić samemu sobie wstydu i na własną reprezentantkę pluć, i jeszcze siać publiczny ostracyzm wokół innych państw, bo wystawiamy sobie tylko tragiczną, fatalną wizytówkę sabotażystów - stwierdziła.

Zasugerowała, by docenić ogrom pracy, jak Blanka włożyła w swój występ.

Doda o piosence Blanki: Rozumiem, że może się nie podobać

Apeluję, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, dziewczyna się postarała, przygotowała się jak mogła. Fajnie, że ma też wykształcenie taneczne, (...) co będzie widać na breaku [ang. przerwa], który przygotowała w piosence - dodała.

Wyraziła też swoją dezaprobatę wobec wiadomości w stylu "Nie głosujcie na Polkę".

Rozumiem, że może się nie podobać, możemy mieć inne zdanie, ale to już nie jest na to czas. Teraz siadamy, oglądamy, kibicujemy - powiedziała.