Czesław Mozil i jego żona Dorota to pierwsza para, która odpadła w emitowanym właśnie programie "Azja Express". Przy okazji promocji show Czesław Mozil i Dorota odpowiedzieli na pytanie, czy planują powiększyć rodzinę.

Reklama

Okazuje się, że para świadomie nie chce mieć potomstwa. W rozmowie z "Dzień dobry TVN" podtrzymali swoje słowa o "świadomej bezdzietności". Zapewnili, że nikt nie powinien być do rodzicielstwa zmuszany, kiedy nie czuje takiej potrzeby.

Reklama

Bardzo często w życiu słyszałem, że "dorośniesz do ojcostwa", a ja mówię: "Ja nie dorosnę, nie będę ojcem". Świadome macierzyństwo albo wychowanie to już całkowicie inna, ciężka droga i decyzja - mówił Mozil.

Patrzę na rodziców, którzy sobie nie dają rady, a potem przyznają, że się wcale do tego nie nadają, ale tak ich się życie potoczyło. Ja się cieszę, że nasze życie się potoczyło tak, jak jest teraz - stwierdził.

Żona Mozila dodała, że po tym, co powiedzieli, dostała mnóstwo pozytywnych komentarzy i podziękowań za poruszenie tego tematu. Jej zdaniem wiele osób boi się przyznać, że nie chce mieć dzieci.