Męska para występująca w programie poradziła sobie naprawdę dobrze. Panowie Borusiński i Malajkat dobrnęli do pytania za 500 tysięcy złotych, ale ponieważ nie byli pewni odpowiedzi, zrezygnowali z dalszej walki i poprzestali na 250 tysiącach, które udało im się zdobyć. Gdyby zaryzykowali i udzielili błędnej odpowiedzi, straciliby naprawdę dużą kwotę (gwarantowana suma, jaką mieli w momencie pojawienia się problematycznego pytania to 40 tysięcy złotych), więc ich działanie było bardzo racjonalne. Panowie "polegli" na pytaniu:

Reklama

Kobiety którego z ludów jeszcze u schyłku XIX w. nosiły wokół ust tatuaże przypominające skrzyżowanie uśmiechu z wąsami?

A. Apaczów; B. Ajnów; C. Tuaregów; D. Zulusów

Jak się później okazało, decyzja o rezygnacji z dalszej gry była bardzo dobra, bo poprawna odpowiedź to Ajnowie, a zawodnicy obstawiali wstępnie Tuaregów.

Dużo mniej szczęścia mała druga para biorąca udział w zmaganiach. Agnieszka Dygant i Tomasz Karolak nie wygrali ani grosza! Aktorzy nie znali odpowiedzi na drugie w kolejności pytanie, jakie im zadano:

Reklama

Gdzie najprędzej doświadczymy tego, co Włosi nazywają dolce far niente?

A. na wakacjach; B. w więzieniu; C. u dentysty; D. w pracy

Agnieszka i Tomek postawili na odpowiedź C, a poprawna była A. Zwrot, o który pytano, oznacza słodkie nicnierobienie.

"Ale wieś, na drugim pytaniu" - podsumował z uśmiechem swój i koleżanki występ Tomasz Karolak.

Wieś, czy nie...?