Inne / Mikolaj MajdaIvent Studio
Reklama

Polityk powinien dobrze wyglądać. A jeśli do tego jest atrakcyjny, to sukces wyborczy murowany. Dziennik.pl sprawdził, kto w polskiej polityce jest najseksowniejszy. Zapytaliśmy o to internautów.

Inne

Konkurs zorganizowaliśmy w dwóch kategoriach - damskiej i męskiej. W szranki po stronie płci pięknej stanęły między innymi Izabela Jaruga-Nowacka, Elżbieta Jakubiak, Jolanta Szczypińska, Anna Fotyga i najnowszy poselski "nabytek" PO - Joanna Mucha.

Okazało się, że właśnie posłanka Mucha zebrała najwięcej głosów. Za najseksowniejszą uznało ją 37 procent internautów dziennika.pl. Następna w rankingu jest szefowa prezydenckiej kancelarii Anna Fotyga z 18 procentami głosów i minister do zwalczania korupcji Julia Pitera (10 procent).

Poza pierwszą trójką znalazła się była szefowa resortu sportu Elżbieta Jakubiak (9 procent). Po 8 procent dostały posłanki: Izabela Jaruga-Nowacka, Jolanta Szczypińska i Iwona Guzowska, którą na pewno dobrze kojarzą miłośnicy sportu. To bowiem wielokrotna mistrzyni świata i Europy w boksie i kick-boxingu. Ostatnia jest Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego (2 procent).

Wśród panów bezapelacyjnym zwycięzcą został Ryszard Kalisz. Zdobył 23 procent głosów. Po piętach depcze mu jego partyjny kolega z LiD Wojciech Olejniczak z 20 procentami głosów. Następny w rankingu jest były premier Jarosław Kaczyński (14 procent), były szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (13 procent) oraz Sławomir Nowak, obecny szef gabinetu politycznego Tuska (12 procent).

Premier Donald Tusk nie wypadł zbyt dobrze w tym rankingu. Zajął szóste miejsce zdobywając 11 procent głosów. Na szarym końcu są: wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak (5 procent) oraz Michał Kamiński, szef gabinetu prezydenta (3 procent).

W sondzie na najseksowniejszego polityka, trwającej od 10 do 11 lutego, głosy oddało 5715 internautów dziennika.pl.