Pippa Middleton uczestniczyła w biegu narciarskim Vasaloppet, znanym także pod nazwą Bieg Wazów, rozgrywanym na dystansie 90 km. Trasa wiosła z miejscowości Salen do Mory. Bieg odbywa się co roku w pierwszą niedzielę marca. W tym roku wystartowało w nim ponad 15 tysięcy miłośników narciarstwa biegowego.

Pippa zameldowała się na mecie jako 412 kobieta. Osiągnęła czas 7 godzin, 13 minut i 36 sekund. W rywalizacji wziął udział także jej brat Jakub, który pokonał siostrę, a pokonanie trasy zajęło mu 6 godzin, 47 minut i 27 sekund.

- To było niesamowite, dobiegłam do mety szybciej niż myślałam, że dam radę. Teraz mam zamiar odpocząć i leżeć z nogami do góry - powiedziała tuż po biegu zmęczona Middleton.

Rodzeństwo księżnej Kate wzięło udział w maratonie, by wesprzeć organizację charytatywną "Magiczne Śniadanie", która zapewnia bezpłatne, zdrowe śniadania dzieciom w wieku szkolnym z biednych brytyjskich rodzin.

Pippa i Jakub zebrali aż 4300 funtów. Pieniądze te pochodzą z zakładów, w których obstawiano, czy Middletonom uda się ukończyć bieg.