W 24-godzinnej akcji "Skaczemy" (Let's Jump) zorganizowanej przy udziale National Georgraphic Kids w dniach 11-12 października wzięło udział 300 265 osób na całym świecie. Do pobicia rekordu Guinnessa w tej konkurencji potrzebnych było 20 425 uczestników.

Reklama

"Przede wszystkim chce podziękować młodym osobom, które pokazały, że ćwiczenia są nie tylko dla nas korzystne, ale i mogą być zabawne" - powiedziała Pierwsza Dama USA w nagraniu wideo opublikowanym na stronie internetowej Białego Domu.

Michelle Obama sama brała udział w skakaniu pajacyków. Przez minutę ćwiczenia wykonywała razem z 400. uczniami waszyngtońskich szkół na trawniku przed Białym Domem. Podobne akcje w dniach bicia rekordu zorganizowano nie tylko w całych Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie.

"Przed nami jednak większe wyzwanie. Dokończenie walki z epidemią otyłości dzieci" - zapowiedziała Michelle Obama.

W ubiegłym roku Pierwsza Dama ogłosiła inicjatywę "Ruszajmy się" (Let's move), której celem jest walka z otyłością amerykańskich dzieci. Małżonka prezydenta USA promuje aktywne spędzanie czasu i zmiany niezdrowych nawyków żywieniowych najmłodszych mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Z Chicago Joanna Trzos (PAP Life)