Zawody w Suszu to obecnie największa impreza triathlonowa w Polsce. W najbliższej, odsłonie, udział potwierdziło już pół tysiąca uczestników. W otwartych mistrzostwach Polski na dystansie długim udział wezmą także specjalnie zaproszeni ambasadorzy - aktorzy, dziennikarze, celebryci.

Reklama

"Uprawiam sport już jakiś czas. Od kilku lat chodzę na siłownię i biegam. Udział w triathlonie zaproponował mi Maciej Dowbor, a ja się naprawdę długo nie zastanawiałam. Mamy bardzo stresującą pracę, a sport jest rewelacyjną odskocznią. Trenuję, ile mogę. Zdarza się, że codziennie, ponieważ najważniejsza jest regularność. Jednak czasem praca nie pozwala mi trenować nawet przez kilka dni. Teraz skupiam się przede wszystkim na pływaniu. Nie umiałam pływać kraulem i teraz to właśnie ćwiczę, ponieważ kraul to najszybszy styl. Z bieganiem i rowerem nie miałam nigdy większych problemów" - powiedziała na poniedziałkowej konferencji dziennikarka Paulina Sykut.

Media

Triathlon na dystansie długim, w jakim wezmą udział gwiazdy, polegać będzie na przepłynięciu 1,9 km, przejechaniu na rowerze 90 km, a na końcu biegu przez 21,1 km.

Razem z tegorocznymi gwiazdami w Herbalife Triathlon Susz 2012 wezmą udział także ubiegłoroczni zawodnicy: Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Bartłomiej Topa oraz dziennikarz Łukasz Grass, który w triathlonie wystartuje już po raz dziewiąty.

Wszystkie gwiazdy są pod opieką trenerów, a za żywienie znanych ambasadorów podczas wzmożonych treningów odpowiadają dietetycy z Herbalife.

Triathlon Susz 2012 trwać będzie od 6 do 8 lipca.