"Fakt" pokusił się o takie oto porównanie:

Reklama


1. Edyta Górniak i Mariah Carey - Ekscentryczne diwy

Internauci często porównują Edytę Górniak do Mariah Carey. Pytanie tylko, czy chodzi im o to, że obie diwy mają niesamowity głos i śpiewem zachwycają wszystkich? A może porównują polską piosenkarkę do amerykańskiej ze względu na charakter. Zarówno Edyta Górniak, jak i Mariah Carey od lat uznawane są za gwiazdy, z którymi współpraca nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście w tym wypadku jest to mało ważne, bo obie broni ich talent.

Newspix

2. Doda i Lady GaGa – Wyznaczają trendy w modzie
Od kilku miesięcy Doda zachwyca swoim nowym wizerunkiem. Niektórzy uważają jednak, że wszystko, co na siebie wkłada, jest kopią strojów największej obecnie gwiazdy estrady Lady GaGi. Ostatnio jednak Dorota swoimi stylizacjami udowadnia, że jest równie kreatywna, co jej koleżanka po fachu. Zdarza się nawet, że oryginalne ubrania Rabczewskiej robią o wiele większe wrażenie niż te, które możemy oglądać na Gadze.

3. Ewa Drzyzga i Opraf Winfrey - Specjalistki od trudnych rozmów
Gdy Drzyzga zadebiutowała w „Rozmowach w toku”, od razu okrzyknięto ją polską Oprah Winfrey. I rzeczywiście, Polka podobnie jak Amerykanka udowodniła, że potrafi rozmawiać ze swoimi gośćmi na każdy, nawet najbardziej szokujący temat. Niestety, Ewa Drzyzga może pozazdrościć Oprah oglądalności jej programu. Kiedy show Winfrey przez 25 lat śledziła cała Ameryka, „Rozmowy...” z sezonu na sezon mają coraz mniej widzów.

4. Maciej Zakościelny i Brad Pitt - Amanci kina
Maciej Zakościelny należy do najprzystojniejszych aktorów w polskim kinie. Ale ma niewiele wspólnego z Bradem Pittem. Ani nie może pochwalić się liczną rodziną, ani taką liczbą ról jak Amerykanin. Jedyne, co ich do siebie zbliża, to fakt, że od pewnego czasu media rozpisują się wyłącznie o ich życiu prywatnym, a nie dokonaniach zawodowych.AP


5. Radosław Majdan i David Beckham - Modni sportowcy
Będąc mężem Dody, Radek Majdan robił wszystko, aby upodobnić się do Davida Beckhama. Niestety, z marnym skutkiem. Majdan może tylko pozazdrościć koledze po fachu stylu, sukcesów, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, oraz bujnej czupryny.

AP


6. Agnieszka Orzechowska i Angelina Jolie – Symbole seksu
Trudno powiedzieć, dlaczego Agnieszka Orzechowska została uznana przez media za polską Angelinę Jolie. Być może przez znikome podobieństwo ich ust. Poza tym polska celebrytka w ogóle nie jest podobna do amerykańskiej gwiazdy, o talencie aktorskim nie wspominając. Angelina Jolie raczej nie byłaby zadowolona, gdyby dowiedziała się, kto w naszym kraju jest uznawany za jej odpowiednik.

>>> CZYTAJ TAKŻE: "Robert Kozyra boi się występów na żywo"