Młodzi aktorzy w polskich produkcjach filmowych i telewizyjnych często budzą szczególne zainteresowanie widowni. Często możemy prześledzić ich karierę od chwili, gdy po raz pierwszy stanęli przed kamerą, mając zaledwie kilka lat, do dziś. W historii polskiego kina i telewizji nie brakuje charyzmatycznych dziecięcych aktorów, którzy zdobyli serca publiczności, a ich talent rozwijał się wraz z upływem lat. Zobaczcie, jak zmieniły się dziecięce gwiazdy, które znamy z polskich produkcji!

Reklama

Mateusz Pawłowski

Mateusz Pawłowski zadebiutował w telewizji już jako czterolatek w programie "Mini Szansa", prowadzonym przez Elżbietę Skrętowską. Później rozwijał karierę w serialu "Rodzinka.pl". Wcielał się w rolę najmłodszego syna państwa Boskich - Kacpra.

Mateusz Pawłowski wcielał się w rolę Kacperka w serialu "Rodzinka.pl". / TVP

Pawłowski wystąpił w "Szansie na sukces" w odcinku z zespołem De Mono. Swoje umiejętności sprawdzał również w dubbingu, podkładając głos do tytułowego bohatera filmu "Pinokio" oraz użyczając głosu jednemu z bohaterów komedii "Uwolnić Mikołaja".

Jedną z najciekawszych jak do tej pory ról, w które wcielił się Mateusz Pawłowski, była ta w filmie "Dwie korony". Aktor zagrał tam młodego Maksymiliana Marię Kolbe. Dziś Mateusz Pawłowski ma 19 lat.

Julia Wróblewska

Julia Wróblewska po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w roli Michaliny w komedii "Tylko mnie kochaj". Aktorka grała także w kilku polskich filmach i serialach, takich jak: "Listy do M", "Listy do M. 2" "Naznaczony", "M jak miłość", "Rodzina zastępcza plus", "Magda M.".

Julia Wróblewska zagrała Michalinę w "Tylko mnie kochaj". / YouTube

Aktorka zagrała także u boku Macieja Stuhra w produkcji "Vocuus". Aktywnie udziela się w sieci, a zwłaszcza na Instagramie. Nie boi się poruszać poważnych tematów w mediach społecznościowych.

Gdy Julia stała się nastolatką, zaczęła zmagać się z zaburzeniami osobowości. Otwarcie mówiła, że na jej stan psychiczny nie miała wpływu wcześnie rozpoczęta kariera, a hejt, z jakim zmagała się wśród rówieśników. Dziś Wróblewska ma 25 lat i otwarcie mówi o swoich problemach zdrowotnych.

Adam Zdrójkowski

Adam Zdrójkowski swoją przygodę z aktorstwem zaczynał u boku Marcina Dorocińskiego w filmie "Boisko bezdomnych". Później u boku brata bliźniaka zagrał w serialu "Rodzina zastępcza puls". Zanim Adam Zdrójkowski zdobył popularność jako Kuba w "Rodzince.pl", pojawiał się w różnych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Jego talent aktorski został zauważony już wcześniej, ale to właśnie rola jednego z synów Boskich przyniosła mu ogromną sympatię widzów.

Adam Zdrójkowski zdobył popularność dzięki roli Kuby w serialu "Rodzinka.pl". / TVP

W 2021 roku zajął trzecie miejsce w 15. edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Aktor wziął udział w produkcjach takich jak "Furioza", "Święta inaczej" i "Krime Story. Love Story". Przez kilka lat był w związku z Wiktorią Gąsiewską, która także zaczynała przygodę z aktorstwem jako mała dziewczynka.

Dziś Zdrójkowski ma 23 lata.

Wiktoria Gąsiewska

Wiktoria Gąsiewska zadebiutowała na szklanym ekranie w filmie "Jasminum". Zagrała tam m.in. u boku Janusza Gajosa i wcieliła się w postać Eugenii. W wieku ośmiu lat pojawiła się na planie filmu "Katyń" w reżyserii Andrzeja Wajdy, gdzie wcieliła się w postać Weroniki, córki rotmistrza Andrzeja. Występowała także w serialu "Rodzina zastępcza" oraz filmach takich jak "Lejdis", "Afonia i pszczoły", "Baby Bump" i "W lesie dziś nie zaśnie nikt".

Wiktoria Gąsiewska wcielała się w postać Agaty w "Rodzince.pl". / TVP

Największą popularność przyniosła Gąsiewskiej rola Agaty w serialu "Rodzinka.pl".

Wiktoria Gąsiewska obecnie ma 24 lata i nadal jest aktywna zawodowo.

Gabriela Raczyńska

Rola w serialu "M jak miłość" była debiutem aktorskim dla siedmioletniej wówczas Gabrieli Raczyńskiej. Aktorka wcielała się w rolę Basi - córkę Pawła Zduńskiego, granego przez Rafała Mroczka.

Gabriela Raczyńska wcielał się w rolę Basi w "M jak miłość". (Fot. filmweb) / Inne

Wciąż można ją oglądać w tej produkcji. Dzięki tej przygodzie, która trwa już od ponad 10 lat, drzwi do aktorskiej kariery stanęły przed nią otworem. Gabriela wystąpiła między innymi w "Rodzince.pl", czy w "Ojcu Mateuszu" oraz "Drugiej szansie". Próbowała również swoich sił w teatrze oraz w kilku reklamach.

Gabriela Raczyńska dziś ma 18 lat.

Emilia Dankwa

Emilia Dankwa podbiła serca widzów jako Zosia, przyjaciółka Kacpra Boskiego w serialu "Rodzinka.pl".

Emilia Dankwa zagrała Zosię w serialu "Rodzinka.pl". / TVP

Emilia zagrała między innymi w filmie "Być jak Kazimierz Deyna", "Belfer 2" i "Prawo Agaty".

Dziś Emilia Dankwa ma 18 lat.

Krystian Domagała

Na plan serialu "M jak miłość" Krystian Domagała trafił w 2002 roku, jako czteromiesięczny chłopczyk. Śmiało można więc powiedzieć, że dorastał na planie.

Krystian Domagała wcieła się w rolę Mateusza Mostowiaka w "M jak miłość". (Fot. fimweb) / Inne

Domagała wcielał się i po krótkiej przerwie ponownie powrócił jako Mateusz - syn Marka i Hanny Mostowiaków.

Dziś Krystian Domagała ma 22 lata.