Michał Rachoń objął stanowisko dyrektora programowego telewizji Tomasza Sakiewicza, poinformował portal Wirtualnemedia.pl. Do stacji przeniósł też swoje programy.

Michał Rachoń dyrektorem TV Republika

Informację potwierdził prezes Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz.

- Będzie zajmował się kontentem: pomysłami na programy, doborem gości – przekazał Wirtualnymmediom Sakiewicz.

Reklama

Nowy dyrektor programowy sprowadził do stacji swoje programy: znany z TVP Info "Jedziemy" oraz "Rock Rachoń", znany z anteny TVP World. W programie "Jedziemy" nie zabrakło dobrze już znanych komentatorów. Wśród nich znaleźli się m.in. Jędrzej Kodymowski, Jan Pietrzak, Marian Kowalski, Jacek Wrona, Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, Cezary Krysztopoa czy Jacek Liziniewicz. "Jedziemy" startuje też o niezmienionej porze, czyli o godz. 7:30.

Michał Rachoń sam siebie zapowiedział w czwartkowym wydaniu programu.

- To chyba dobry moment, w którym możemy ogłosić, że po likwidacji TVP World również w naszym paśmie będą emitowane programy, które państwo znają, w tym nowa wersja programu "Rock Rachon" – "We’re rolling" – przekazał na antenie.

Rachoń wraca na stare śmieci

Michał Rachoń był związany z TV Republika od początku jej startu w 2013 r. Był reporterem, prowadził też programy publicystyczne. Do TVP Rachoń przeszedł w 2016 r,, wkrótce po tym, jak prezesem telewizji publicznej został Jacek Kurski.

Przez osiem lat pracował w TVP Info. Oprócz "Jedziemy" prowadził też programy "Minęła 20" i "Woronicza 17", był współautorem serialu "Reset".