W mediach głośno jest od pewnego czasu o pracownikach TVP, którzy opuszczają tonący okręt. W informacjach przewijają się m.in. takie nazwiska jak Danuta Holecka, Miłosz Kłeczek, czy Magdalena Ogórek.

Danuta Holecka odchodzi z TVP. "Zrezygnowała z odszkodowania"

Pewne jest już, że z TVP odeszła jedna z czołowych twarzy "Wiadomości" i szefowa programu informacyjnego. Dotychczasowe spekulacje oficjalnie potwierdziła sama Danuta Holecka. Prezenterka wypowiedziała zarówno umowę B2B z Telewizją Polską na prowadzenie "Wiadomości", jak i umowę o pracę. Jednocześnie zaprzeczyła, jakoby miała dostać gigantyczne pieniądze z tytułu zakazu konkurencji.

Podpisując dokumenty związane z wypowiedzeniem na początku grudnia, zrezygnowałam z 9-miesięcznego odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji. Więc nie dostanę tych ogromnych pieniędzy – przekazała Danuta Holecka portalowi Wirtualnemedia.pl.

Reklama

Z kolei na początku grudnia Wirtualna Polska, powołując się na jednego z pracowników Telewizji Polskiej, podała, że z pracą w TVP żegna się także Miłosz Kłeczek.

TVP nie potwierdziło tych doniesień, zasłaniając się ochroną danych osobowych. Sam reporter TVP Info napisał w mediach społecznościowych, że "zostaje do końca".

"Wiadomości" TVP dementują: Nie ma fali zwolnień

Do coraz liczniejszych i coraz głośniejszych plotek na temat zwolnień w Telewizji Polskiej odniesiono w niedzielnym wydaniu "Wiadomości" TVP. W reportażu pt. "Kampania fałszywych plotek" Krzysztof Nowina Konopka tłumaczył, dlaczego niektórzy pracownicy stacji od pewnego czasu nie pokazują się na wizji.

Miłosz Kłeczek udzielił "wywiadu" koledze z pracy Krzysztofowi Nowinie Konopce i zaprzeczył, jakoby zdecydował się na zwolnienie.

- Dziennikarze przychodzą i wykonują swoje obowiązki. To tylko obniża morale. Ja w ostatnich dniach przebywałem na L4, a już dzisiaj zobaczymy się w programie "Strefa Starcia" — przekonywał Miłosz Kłeczek w rozmowie ze swoim kolegą z pracy.

Reporter TVP Info zaprzeczył, jakoby podjął decyzję o zwolnieniu. W "Wiadomościach" "wytłumaczono" też innych pracowników Telewizji Polskiej. Jak wynikało z reportażu, Bartosz Łyżwiński leczy kontuzję po meczu, a Magdalena Ogórek była po prostu przeziębiona. Niebawem ma powrócić na antenę. W niedzielnym materiale słowem nie wspomniano jednak o Danucie Holeckiej.