"Kości" to zabarwiony mrocznym humorem serial kryminalny, opowiadający o grupie naukowców współpracujących z FBI przy rozwiązywaniu skomplikowanych przypadków morderstw.

Akcja "Kości" rozgrywa się w fikcyjnym centrum badawczym - Jeffersonian Institution (wzorowanym na Smithsonian Institution), gdzie pracuje dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) - utalentowana pani antropolog, która w wolnych chwilach pisze powieści. Główna bohaterka mimo iż jest atrakcyjną kobietą, wydaje się absolutnie o tym nie pamiętać i z racji cynicznego podejścia do życia nazywana jest przez współpracowników - "Kości".

Jej wiedza staje się nieocenioną pomocą dla FBI w śledztwach, w których zawodzą standardowe metody identyfikacji zwłok. Brennan ma bowiem zdumiewającą umiejętność odczytywania tropów z kości ofiar. Wraz z agentem wydziału zabójstw, seksownym Seeley’em Booth’em (David Boreanaz) pani doktor udaje się rozwikłać wiele trudnych zagadek kryminalnych, choć ich współpraca nie przebiega bezkonfliktowo. Oboje nie mogą jednak zaprzeczyć, że coś ich do siebie przyciąga.

Przy produkcji serialu „Kości” współpracowało dwóch wytrawnych hollywoodzkich producentów filmowych i telewizyjnych - Barry Josephson ("Siła strachu", "Ladykillers, czyli zabójczy kwintet” "Zaczarowana") oraz Hart Hanson ("Joan z Arkadii”, "Potyczki Amy").

Premiera w Polsacie 3 lutego, niedziela, godz. 22.00Reklama