Serial zainspirowały prawdziwe zbrodnie i bestsellerowe powieści pisarki kryminolog-antropolog, Kathy Reichs. W filmowej wersji ma ona twarz Emily Deschanel i jako Temperance Brennan pracuje razem z FBI nad sprawami, w których zawiodły standardowe metody działania. Na podstawie analizy znalezionych kości grupa kierowanych przez nią naukowców przy wsparciu agenta Bootha (David Boreanaz) rozwiązuje najbardziej zagmatwane zagadki kryminalne.

Reklama

Produkcja Harta Hansona okazała się międzynarodowym sukcesem (tylko w Stanach co tydzień "Kości" ogląda ponad 9 milionów ludzi) i doczekała się już sześciu sezonów. Krytycy i widzowie chwalą ją za poczucie humoru, czasem czarne, wartką akcję i dobrą grę aktorską.

Akcja najnowszej, szóstej serii rozpoczyna się siedem miesięcy po wzruszającym rozstaniu na lotnisku. Z całej grupy ekspertów w Waszyngtonie pozostała tylko dr Camille Saroyan (Tamara Taylor). Wraz z wyjazdem dr Brennan na wykopaliska do Indonezji i agenta Bootha na misję do Afganistanu drużyna praktycznie przestała istnieć. Cam pracuje teraz jako federalny lekarz sądowy i sama nie może sobie poradzić z rozwiązaniem zagadki, jaką kryje szkielet małego dziecka. Czy to szczątki porwanego chłopca, jak sugerują media? A może jeszcze inna zaskakująca historia? Jej reputacja zawodowa jest zagrożona. Cam pilnie potrzebuje wsparcia przyjaciół i drużyna stawia się w komplecie. Czy Brennan i Booth do siebie wrócą?