Oczywiście polityk Ędward Ącki to tylko kolejne wcielenie Szymona Majewskiego. Złote zęby, przepocona marynarka, białe skarpety i sandały - to jego cechy charakterystyczne. Postać tę Szymon wymyślił przed wyborami. Jako Ędward Ącki pojawiał się na konferencjach prasowych, w Sejmie i urządzał pikiety w miejscach publicznych. Teraz Szymon jako Ącki poprowadzi wigilijne wydanie swojego programu.

Reklama

Co ciekawe, kiedy prosimy Szymona o wypowiedź w sprawie programu, ten zaprzecza, że jego i Ędwarda coś łączy. Rozmawiamy więc z… Ąckim.

Na bogato

Jak się dowiedzieliśmy za kulisami show Szymona Majewskiego, gospodarz tego programu wziął dzień wolnego akurat na 24.12 i dlatego ktoś inny będzie musiał poprowadzić specjalny świąteczny program. Ącki, chociaż ma za złe Majewskiemu, że ten naśmiewa się z niego w swoim programie, doszedł do wniosku, że podczas Wigilii będzie mógł pokazać swoją prawdziwą twarz - miłego, czułego, eleganckiego polityka z klasą.

"Będzie stół zastawiony na bogato, będą specjalni goście i najpopularniejsze piosenki z ostatnich programów Majewskiego" - opowiada nam Ącki o przygotowaniach do wigilijnego show. - "No i będę tam oczywiście ja" - dodaje z dumą. Zdradza także, że z okazji świąt będzie jeszcze bardziej elegancki, niż zazwyczaj. Goście zaproszeni przez Ędwarda zostali poinformowani, że wigilijna wieczerza jest składkowa. "Jak już chcą coś zjeść, to musi być mała zrzuta, po 50 zł" - tłumaczy polityk.

Wśród gości pojawią się najprawdopodobniej Jerzy Kryszak, Tomasz Karolak, Maryla Rodowicz i Marcin Prokop. Zapytaliśmy Szymona Majewskiego, co sądzi o tym, że jego program poprowadzi Ącki. "Wiem, że Ędward bardzo przeżywa tę Wigilię, ostatnio widziałem go w supermarkecie, jak taszczył karpie i siatki z zakupami. Na pewno da sobie radę" - mówi nam Szymon.

Impreza w Sejmie?

To będzie pierwsza telewizyjna Wigilia Ędwarda. Wcześniej polityk miał swój debiut w sejmie. "Straszliwie się denerwowałem, aż mi się kolana trzęsły" - opowiada. Przyznaje, że Sejm zrobił na nim wielkie wrażenie, ale jedyne, co go zawiodło, to brak życia towarzyskiego. - "Szukałem jakichś fajnych posłanek, ciekawych imprezek, a tu lipa" - mówi lekko zawiedziony. - "Ale to przecież dopiero początek kadencji, może się jeszcze rozkręcą" - dodaje optymistycznie.

Szymon Majewski Show, poniedziałek, TVN, 22.15, program rozrywkowy, 60 min