Nowości tej jesieni:

"Komisja morderstw"
wtorek, godz. 21:30, od 30 sierpnia
Serial opowiada o pracy grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych. Zajmuje się ona rozwiązywaniem niewyjaśnionych zagadek sprzed lat, które dotykają np. losów Żołnierzy Niezłomnych, historii Ziem Odzyskanych czy tajemniczych przypadków z czasów II wojny światowej.

Reklama

"Magazyn śledczy Anity Gargas"

środa, godz. 21:50, od 14 września

"Obserwator"
poniedziałek - czwartek, godz. 15:20, od 30 sierpnia
Codzienny program reporterski o tematyce interwencyjnej. Autorzy programu naświetlają kontrowersyjne historie i ludzkie dramaty. Tematem będą patologie urzędnicze, sądownicze, komornicze, błędy lekarskie, stosunki sąsiedzkie, niesprawiedliwość ludzka, etc.

Celem programu jest pokazanie trudnej, mozolnej i często nieskutecznej walki jednostki z bezdusznym systemem oraz błędów urzędników, sędziów, prokuratorów czy biegłych, za które konsekwencje ponoszą jedynie poszkodowani. Bohaterami reportaży są ludzie bezradni wobec urzędniczej bierności, zagubieni w gąszczu przepisów prawnych, przeżywający osobiste dramaty – ale i tacy, którym udało się pokonać przeciwności. Pokazując ich losy, opowiadając konkretne historie autorzy zwracają uwagę na szerszy problem, skłaniają do myślenia i działania. Materiały do programu przygotowywać będzie zespół znakomitych polskich reporterów i wydawców TVP w całej Polsce. Formuła programu pozwoli zaangażować także dziennikarzy z regionalnych ośrodków TVP. Lista tematów wydaje się być nieskończona, a wiele z nich dostarczają sami telewidzowie.

Reklama

"Łowca smoków"
czwartek, godz. 23:30, pilot - 22 września (emisja serii od połowy listopada)
Witold Gadowski - główny narrator i reporter w jednej osobie, będzie spotykał się twarzą w twarz z ludźmi i zjawiskami, które ze społecznego punktu widzenia uosabiają zło i zagrożenie. Program będzie przybliżał różne kultury, tradycje religijne i duchowe – szukając ich znaczenia z punktu widzenia chrześcijaństwa. Reporterski zapis podróży, przygód i spotkań reportera ze „złymi” będzie największym atutem nowej serii. Każdy program będzie zmierzał do decydującego spotkania, decydującej rozmowy, która będzie puentowała duchowe i fizyczne doświadczenia wynikające z podróży i poznawania innego świata. Zawsze będzie to rozmowa z najbardziej kontrowersyjnym przedstawicielem kultury, organizacji, religii czy zjawiska, które stara się zgłębić ekipa realizacyjna.

"Zaginieni. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…"
piątek, godz. 15:20, od 2 września
Powrót popularnego programu TVP poświęconego poszukiwaniom osób zaginionych w kraju i poza jego granicami oraz pomocy ich rodzinom. W każdym odcinku przedstawione będą dwie historie zaginionych osób, prezentowane ich zdjęcia, rozmowy z rodziną oraz służbami zaangażowanymi w poszukiwania. Ustalane będą też okoliczności zaginięcia. Ekipa telewizyjna bierze czyny udział w akcji poszukiwawczej. Dziennikarz zbiera informacje, rozmawia z ludźmi, dociera do świadków, odkrywa nowe fakty. Oprócz nowych spraw autorzy programu wracają również do zagadkowych, głośnych zaginięć sprzed lat.
Prowadzący: Łukasz Kowalczyk


"Weterynarze z sercem"
niedziela, godz. 10:20, od 11 września
Pomysł na program powstał na fali rosnącej mody na świadome i odpowiedzialne wprowadzanie zwierząt domowych do życia polskich rodzin. Według raportów z 2012 roku, Polska jest na czwartym miejscu w Unii Europejskiej pod względem liczby posiadanych kotów oraz na drugim miejscu pod względem liczby posiadanych psów. To ogromny rynek potencjalnych widzów, poszukujących przystępnej wiedzy o życiu zwierząt w środowisku ludzkim i możliwościach poprawy losu ich podopiecznych.

W kolejnych odcinkach pokazana będzie opieka medyczna nad pacjentami klinik weterynaryjnych, nad zwierzętami w ogrodach zoologicznych, ośrodkach ratujących dzikie zwierzęta, stadninach koni, hodowlach, ośrodkach rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz służbach wykorzystujących w swej pracy zwierzęta, takich jak policja, siły zbrojne, jednostki ratownicze czy służby celne. Autorzy chcą, by program dając rozrywkę jednocześnie edukował. Uczył empatii, pokazywał, jakie korzyści w rozwoju emocjonalnym i społecznym ludzi, a także w codziennym życiu dają zwierzęta i jak ważne jest dbanie o ich dobro.

"Hit Hit Hurra!"
środa, godz. 20:30, od 7 września
Hit Hit Hurra! – nowatorski muzyczny talent show przyjazny młodym wykonawcom. Autorska produkcja TVP rusza już 7 września. W programie weźmie udział 22 uczestników w wieku 9-16 lat, którzy zaśpiewają największe przeboje muzyczne przy akompaniamencie orkiestry, a także wystąpią w duetach z polskimi i zagranicznymi gwiazdami.

Formuła programu wyklucza negatywną rywalizację, zakłada również przyjazne podejście jury do młodych wykonawców. Nie ma w nim negatywnych komentarzy a uczestnicy nie odpadają w żadnym z kolejnych 12 odcinków konkursu. Lożę jurorską tworzą: Edyta Górniak - diva polskiej sceny muzycznej, Hirek Wrona – uznany dziennikarz i krytyk oraz Bartek Caboń – trener wokalny. Program poprowadzą dziennikarz Artur Orzech oraz Marta Zalewska – dyplomowana skrzypaczka i multiinstrumentalistka. Uczestnikom podczas występów będzie towarzyszyć 26-osobowa orkiestra pod kierownictwem Daniela Nosewicza.

Prowadzący: Marta Zalewska, Artur Orzech
Jury: Edyta Górniak, Hirek Wrona, Bartek Caboń
Reżyseria: Maciej Piotrowski

"Ja to wiem"
poniedziałek, godz. 20:30, od 5 września
Teleturniej, w którym udział biorą zarówno uczestnicy w studiu, osoby znane i popularne, jak i widzowie, którzy wykorzystywać będą specjalną aplikację na urządzenia mobilne. W trakcie emisji każdego kolejnego odcinka widzowie odpowiadają na te same pytania co trójka uczestników w studiu - liczyć się będzie nie tylko poprawność odpowiedzi, lecz i szybkość. Pytania będą dotyczyły historii Polski. Zarówno tej dawnej, jak i najnowszej. Obok kwestii dotyczących najważniejszych faktów z dziejów naszego kraju, mogą pojawić się też dotyczące obyczajowości, bądź pytania z zakresu historii kultury i sztuki - będą miały one charakter filmowy i będą wzbogacone fragmentami najsłynniejszych polskich filmów, seriali, spektakli Teatru TV.

"Zatrzymaj chwilę"
niedziela, godz.17:30, od połowy września
To program, który pozwala ludziom powrócić do chwil z młodości – kluczowych dla ich późniejszego życia. W każdym odcinku przedstawione są trzy ludzkie historie. Opowieść zaczyna się od prezentacji fotografii sprzed lat, na której uwiecznieni są bohaterowie odcinka. W następnej części opowiadają oni o kulisach powstania zdjęcia, a realizatorzy w nowej rzeczywistości odtwarzają scenerie z tych zdjęć. To pretekst do opowieści o miłości, przyjaźni, rozstaniach i powrotach. Sponsorem programu Zatrzymaj Chwile jest GSK (GlaxoSmithKline) Consumer Healthcare

Prowadzący: Anna Popek i Katarzyna Kołeczek

"Zakochaj się w Polsce"
niedziela, godz. 11:00, od 12 września
Program, który będzie pokazywał to co najcenniejsze i najpiękniejsze w naszym kraju - zabytki, naturę, niezwykłe miejsca i nietuzinkowych ludzi.
Prowadzący Tomasz Bednarek, w każdym odcinku wybierze się w inny zakątek Polski. Jego funkcja nie sprowadza się tylko do zwykłego zapowiadania - jest on postacią wszędobylską i ogromnie ciekawską. Wchodzi wszędzie i ogląda miejsca, o których niewiele osób słyszało. Tomek w każdym miejscu zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze z sarmatami. Opowieść prowadzącego urozmaicą anegdoty, legendy i ciekawostki.


"Po pierwsze – zdrowie!"
poniedziałek, godz.8:30, od połowy września
W magazynie medycznym TVP1 przedstawiona zostanie „cała droga pacjenta” - od pierwszego wywiadu lekarskiego, poprzez nowoczesną diagnostykę, po leczenie różnych chorób. Lekarze praktycy, autorytety medyczne omówią na konkretnych przypadkach procedury medyczne, powiedzą o profilaktyce ale także o objawach różnych chorób. Chcemy chronić naszych telewidzów przed wieloma groźnymi chorobami i zachęcać do badań aby uchronić się przed skutkami chorób. Magazyn będzie gościł w wielu klinikach w całej Polsce. Prowadząca: Anna Popek

"Astronarium"
piątek, godz. 8:30, od 23 września
Cykl programów telewizyjnych „Astronarium" przedstawia najnowsze badania Kosmosu. Opowiada o tajemnicach Wszechświata i polskich naukowcach, którzy je zgłębiają. Każdy odcinek jest poświęcony wybranemu tematowi przewodniemu. Nasze kamery odwiedzają różne ośrodki badawcze na terenie całej Polski, a nawet poza granicami naszego kraju.
Prowadzącym program jest Bogumił Radajewski. Natomiast producentami Polskie Towarzystwo Astronomiczne i TVP Bydgoszcz. Produkcję dofinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, partnerem projektu jest czasopismo popularnonaukowe „Urania”.


Kontynuacje

Jesienią fani popularnych seriali mogą liczyć na kontynuacje przygód ulubionych bohaterów. Na antenie pojawią się nowe odcinki "Ojca Mateusza", "Komisarza Alexa", "Rancza" i "Klanu".

Na antenę powrócą także programy "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego (czwartek, godz. 22:25), "Chodzi o pieniądze" Jacka Łęskiego (wtorek, godz. 22:30), a także "Sprawy dla reportera" Elżbiety Jaworowicz (czwartek, godz. 21:30). Nie zabraknie również nowych odcinków "Jaka to melodia".