Torbicka nie zdradza powodów rozstania z TVP i nie informuje, czy rozpoczyna współpracę z inną stacją. W liście skierowanym do widzów "Kocham kino" dziękuje im za uwagę:

Reklama

Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej perspektywy.
Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina.
Nasi widzowie - a to już drugie pokolenie - mogli dowiedzieć się co znaczy dobre, autorskie, artystyczne kino.
Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za wszystkie sugestie i inspiracje.
Sztuka filmowa to moja pasja, której nie porzucam.W dalszej części swojego pożegnalnego listu, Grażyna Torbicka deklaruje gotowość do współpracy z TVP w przyszłości:

Telewizja Polska - Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się moja droga zawodowa. Zostawiam tam znaczną część mojego dorobku twórczego i mojego życia, dlatego nie wykluczam w przyszłości współpracy z TVP w obszarach, w których będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w propagowaniu sztuki i kultury.

Dziękuję wszystkim i do zobaczenia w sierpniu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Grażyna Torbicka

psav linki wyróżnione

Choć dziennikarka nie podała powodów podjęcia decyzji o rozstaniu z TVP, na korytarzach stacji mówi się, że podjęła ją po tym, jak szefowie TVP2, bez jej wiedzy opatrzyli emisję filmu "Ida" prawicowym komentarzem sugerującym, iż jest to "żydowski punkt widzenia".