Dyskusja dotyczyła seksualności nastolatków, a udział w niej wzięli prowadzący, czyli Anna Kalczyńska i Jarosław Kuźniar oraz ekspertki, Manuela Gretkowska i seksuolog Anna Golan. Spokojna początkowo rozmowa, niespodziewanie przerodziła się w sprzeczkę, a wszystko za sprawą wypowiedzi Gretkowskiej. Pisarka stwierdziła bowiem, że to pełne hipokryzji społeczeństwo jest współwinne śmierci małej Madzi z Sosnowca.

Reklama

To my zamordowaliśmy to dziecko, przez naszą hipokryzję. Stąd był taki hej na tę kobietę, a właściwie dziewczynkę, która absolutnie nie powinna mieć dziecka - stwierdziła

Gretkowska argumentowała, że gdyby matka dziewczynki wiedziała o metodach zabezpieczania się przed ciążą, nie zaszłaby w nią. Będąc zaś w niechcianej ciąży, Katarzyna Waśniewska powinna móc dokonać aborcji. Ponieważ jednak taki zabieg jest w naszym kraju nielegalny, sytuacja doprowadziła ją do zamordowania własnego dziecka.

Anna Kalczyńska nie kryła oburzenia słowami Gretkowskiej. Zdaniem dziennikarki nie ma żadnego usprawiedliwienia dla matki zabijającej własne dziecko, a zdejmowanie z niej odpowiedzialności jest pomyłką.

Obie kobiety wchodziły sobie w słowo, a dyskusja stawała się coraz bardziej napięta. W końcu włączył się w nią Jarosław Kuźniar, który by załagodzić konflikt, przekierował rozmowę na inne tory.