Premiera "Polskich Truckersów" to dla nas duże wydarzenie. Program jest jedną z czterech produkcji, które jesienią zaprezentujemy naszym widzom. Discovery Channel zaprasza polskich widzów do świata ludzi wykonujących zawód kierowcy ciężarówek, którym będziemy towarzyszyć w ich pracy. Ale nie tylko. "Polscy Truckersi" to także opowieść o rodzinach kierowców, ich pozazawodowym życiu i pokonywaniu własnych granic. Nasi bohaterowie są pasjonatami i profesjonalistami, którzy na co dzień muszą mierzyć się z niebezpiecznymi wyzwaniami. Jestem przekonany, że ta seria nie raz zaskoczy naszych widzów, którzy obok fascynujących historii poznają także zagadnienia z dziedziny inżynierii i motoryzacji oraz dowiedzą się o zwyczajach panujących w Europie, niekoniecznie tylko na drodze. – podkreśla Marcin Ziółek, Senior Channel Manager Factual, Discovery Networks CEEMEA.

Reklama

Trafić za kierownicę trucka nie jest łatwo. Ale kiedy już siądziesz w kabinie, za nic w świecie nie będziesz chciał wyjść – mówi "Almerka", jedna z bohaterek premierowej serii "Polscy Truckersi".

"Almerka" zaczęła wcześnie. Już w dzieciństwie objeżdżała Polskę ze swoim tatą w czerwonym KAMAZ-ie. Parę lat później sama postanowiła kontynuować rodzinne tradycje.

Nic nie kręci mnie tak, jak ryk moich 600 koni mechanicznych – mówi 28-letnia szczuplutka blondynka. Równie odjechany na punkcie swojej pracy jest Łukasz – kolejny z bohaterów "Polskich Truckersów". Ten facet o spokojnym głosie i poukładanym życiu rodzinnym, siadając za kierownicą swojego trucka zmienia się nie do poznania. Łukasz specjalizuje się w jeżdżeniu po bezdrożach Rosji, Ukrainy i Białorusi. Nie straszne mu żadne warunki drogowe, a nadgorliwa straż graniczna ze Wschodu to dla niego nic nowego. – Im tylko wydaje się, że są tacy cwani. Wiadomo, że chodzi o łapówki. Ale ja mam na nich swoje sztuczki – twierdzi mężczyzna. W Polsce takich kierowców jak oni są tysiące. W branży nazywają ich „królami Europy”, rządzą na drogach od Portugalii po Ural.

Z opowieści polskich truckersów wynika, że w tym biznesie najważniejsze są pieniądze i dobre imię kierowcy.

Jako kobieta musiałam 10 razy bardziej udowadniać moim przełożonym i kolegom, że dam radę, że niczego się nie boję, choćby się paliło i waliło. Nie ma zmiłuj! – mówi Almerka.

Ciężarówkami jeździ sporo facetów, coraz częściej zdarzają się kobiety, ale pary wspólnie wyjeżdżające w trasę? Oczywiście. I to niezwykle barwne! Helka i Snajper różnią się od siebie wszystkim. Kiedy Helka popędza inne samochody zamontowanym przez siebie klaksonem, Snajper wrzuca na luz, gdy jednak wjeżdżają na karpackie serpentyny zaczyna się prawdziwa walka. Jak się skończy?

Premiera serialu "Polscy Truckersi" już 24 sierpnia na Discovery Channel.