Na początku 2016 roku odbyła się inauguracja regularnego połączenia lotniczego pomiędzy Warszawą a Tokio. To bardzo prestiżowy kierunek, dlatego wszystko musiało zostać dopięte na ostatni guzik. Na tej trasie PLL LOT wykorzystuje najnowocześniejsze samoloty pasażerskie świata – B 787 Dreamliner. Na 24 godziny przed odlotem inżynier Filip Reszke koordynuje pracę mechaników sprawdzających stan techniczny Boeinga 787. W czasie przeglądu okazuje się, że jeden z dodatkowych generatorów elektrycznych nadaje się do wymiany. Niestety, urządzenie musi zostać dostarczone aż z Holandii, a lot musi odbyć się już jutro. Czy mechanikom uda się wygrać wyścig z czasem?

Reklama

Lot do Tokio nie mógłby się odbyć bez doskonale wyszkolonej załogi – pilotów, stewardów i stewardes. W pierwszym odcinku serii "Operacja LOT" widzowie Discovery z bliska przekonają się, jak wygląda przygotowanie załogi do tak wymagającego lotu. Na tę wyjątkową okazję został wybrany najbardziej doświadczony personel. Szansę uczestniczenia
w locie otrzymała także młodziutka stewardesa Sonia, pracująca w PLL LOT od zaledwie dwóch tygodni. Do tej pory odbyła zaledwie kilka lotów, jednak dzięki doskonałej znajomości japońskiego, będzie obsługiwała pasażerów podczas lotu inaugurującego regularne połączenie lotnicze z Warszawy do Tokio. Czy dziewczyna poradzi sobie ze stresem?

"Operacja LOT" to również możliwość zobaczenia z bliska treningu przygotowawczego dla kandydatów na stewardów i stewardesy. Każdego roku zaledwie 15 spośród 800 osób udaje się zakwalifikować na to niezwykle wymagające szkolenie.

Jak wyglądają szczegóły przygotowań? Czego muszą się nauczyć przyszli członkowie załogi pokładowej? To wszystko i wiele więcej w serii "Operacja LOT". Premiera już dziś o godz. 22.00 na Discovery Channel