Tomasz Adamek był dziś gościem śniadaniowego programu "Dzień Dobry TVN". Przez całą rozmowę, Marcin Prokop i Dorota Wellman próbowali się dowiedzieć, po co sportowcowi polityka i na jakich konkretnych założeniach opiera on swój program, który zamierza realizować w przypadku wygranej w eurowyborach.

Reklama

Adamek bardzo szybko pogubił się w rozmowie i właściwie jedyną odpowiedzią, jakiej udzielał na niemal każde pytanie było to, iż zamierza walczyć o polski przemysł. Doświadczony dziennikarski duet, nie miał zaś żadnych problemów z tym, by bezlitośnie obnażyć niewiedzę oraz brak jakiegokolwiek przygotowania boksera do pełnienia funkcji europosła. Prokop i Wellman z niedowierzaniem pytali także Tomasza Adamka o jego kontrowersyjne poglądy. W odpowiedzi usłyszeli między innymi, że homoseksualizm to choroba, a geje i lesbijki powinni być poddawani egzorcyzmom:

Pan Bóg ich nie potępia to dlaczego ja mam? Zawieranie związków i wychowywanie dzieci przez nich to jest dla mnie niemożliwością, to jest chore. Jeśli chcą mieć dzieci niech sobie urodzą. Przecież Bóg stworzył Adama i Ewę, więc nie ingerujmy w plan Boży. Człowiek dzisiaj chce mówić panu Bogu co ma robić, że on ma inny plan. Nie, Boży plan jest jeden i ja będę twardo stał za kościołem (...) Czy gej, czy lesbijka, to jest zdrowe? Mam kontakt z wieloma księżmi-egzorcystami i jest to choroba w stu procentach. Egzorcysta jest dobrym rozwiązaniem dla geja. Moje dzieci nie będą miały takich preferencji, bo wynosisz z domu pana Boga, chodzisz do kościoła, przystępujesz do spowiedzi świętej i Szatan Cię nie dopadnie

Czy Tomasz Adamek powinien dalej brnąć w politykę?