Jak podaje "Fakt", Mończyk zmarł podczas wakacji w Turcji, które spędzał ze swoją dziewczyną. Przyczyną śmierci miał być nieszczęśliwy wypadek. Mończyk zasłabł ponoć pod prysznicem i uderzył głową o posadzkę. Nie wiadomo jednak, co było bezpośrednią przyczyną zgonu.

Reklama

Tabloid podaje, że Cezary Mończyk od lat zmagał się z poważną chorobą serca. Nie wiadomo jednak, czy to ona spowodowała, że zasłabł w hotelowej łazience.

Cezary Mończyk zasłynął jako organizator konkursów miss mokrego podkoszulka oraz wszelkiego rodzaju pokazów erotycznych, jak zapasy kobiet w kisielu. W latach 90-tych, za sprawą programu "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym", stał się prawdziwym celebrytą i gwiazdą telewizji. Seria reportaży pokazujących zawodową działalność Mończyka ściągnęła na niego lawinę krytyki za przedmiotowe traktowanie kobiet i wykorzystywanie dziewcząt z małych wiosek do erotycznych występów. Mimo to, program przyciągał przed ekrany miliony widzów. W ostatnich latach biznes Mończyka przeżywał kryzys, a on sam zniknął z mediów.

Jak podaje "Fakt" informacje o śmierci Cezarego Mończyka potwierdził jego syn Tomasz.