Katarzyna Bosacka nie tylko wie, co je, ale także ma duże doświadczenie, jako matka. TVN Style będzie towarzyszyło jej przez dziewięć miesięcy, aż do szczęśliwych narodzin. Prowadząca w otoczeniu najlepszych lekarzy i specjalistów obali niejeden mit dotyczący ciąży i przekona Polki, że bycie "ciężarówką" wcale nie oznacza leżenia plackiem na kanapie i przybierania na wadze. Czy testy mogą się mylić? Jakie leki wolno przyjmować w błogosławionym stanie? Co jeść, a czego nie jeść w ciąży? Czy huśtawka nastrojów to norma? Które sporty służą kobietom spodziewających się potomstwa, a których lepiej unikać?A co z ojcem, sprawcą całego zamieszania? Katarzyna Bosacka podpowie kobietom, jak rozmawiać z partnerami o macierzyństwie oraz zdradzi plusy i minusy wspólnego porodu. Czy warto przeklinać faceta, który nie chce wybierać śpioszków i bucików dla swojego dziecka?

Reklama

Prowadząca zajmie się także prawami i przywilejami kobiet pracujących, które marzą o dziecku. Jak powiedzieć o swoim stanie w pracy? Kiedy przyszła mama nie powinna pracować i przysługuje jej zwolnienie lekarskie? Co z urlopem macierzyńskim? Jak długo można pracować przy komputerze?

W pierwszym odcinku "O matko!", który zostanie wyemitowany na antenie TVN Style 2 marca, Katarzyna Bosacka podpowie, jaki test warto wybrać i kiedy najlepiej go wykonać. Czy testy mogą się mylić? A może od razu iść do lekarza?

Czy na ciążowe mdłości narażona jest każda kobieta? Co zrobić, żeby złagodzić dolegliwości towarzyszące pierwszej fazie ciąży? Kasia Bosacka wybierze się także na pierwsze USG. Jak wygląda "żelazna" lista badań, które trzeba przejść w ciąży? Doświadczenie eksperci doradzą, jakie leki wolno przyjmować w ciąży, czy warto się szczepić oraz odpowiedzą na pytanie dlaczego "ciężarówki pod żadnym pozorem nie powinny pić alkoholu ani palić papierosów.